Nestandardní zasklení

Atypické zasklenia

Vitrážové sklo

Vitrážové sklo

Zasklenie s trvalým, individuálnym vzorom. Proces tvorby vitráže spočíva v aplikácii kontúr obrázka zo živice na sklo. Priestor medzi obrysovými líniami je vyplnený farebnou živicou. Kontúry zo živice neprepúšťajú svetlo. Farby výplne sú polopriesvitné v závislosti na intenzite farbivá. Na skle môžu byť tiež iba kontúry. S ohľadom na vizuálny efekt a čistenie skla sú vzory umiestnené zvnútra zasklenia. Ponuka zahŕňa 200 štandardných vzorov a na požiadanie je možné navrhnúť nový. A čo viac, každý zákazník si môže navrhnúť svoj vlastný originálny vzor, ​​ktorý bude nanesený na sklo. Strešné okno s vitrážovým sklom zdôrazňuje jedinečnosť interiéru a zároveň prepožičiava moderným podkrovným výstavbám originálny charakter.

 

Vzory vitráží

Kliknutím na miniatúru zobrazíte náhľad.

Vitráže 1
Vitráže 2
Vitráže 3
Vitráže 4
Vitráže 5
Vitráže 6

 

 

Bezpečné zasklení

Laminované (bezpečné) sklo s ľahko umývateľným povrchom


 Vonkajšie tvrdené sklo má ľahko umývateľný povrch. Špeciálny povlak obmedzuje hromadenie nečistôt na skle, čo pomáha udržiavať okno čisté. V prvej fáze povlak reaguje s UV lúčmi prirodzeného denného svetla a rozkladá organické nečistoty. Druhá časť procesu prebieha, keď po skle steká dážď alebo voda. Vzhľadom k tomu, že sklo má hydrofilný povlak, voda po skle nesteká kvapkami, ale rovnomernou vrstvou, zmývajúcou nečistoty. V porovnaní s obyčajným sklom vysychá veľmi rýchlo a voda nezanecháva šmuhy.
Vnútorné laminované sklo je zložené z dvoch vrstiev skla hrúbky 3 mm, medzi ktorými sú umiestnené dve vrstvy PVB fólia hrúbky 0,76 mm (2x 0,38 mm). Laminované sklo je v zasklení umiestnené z vnútornej strany miestnosti a je vybavené nízkoemisnou vrstvou. Črepy, v prípade možného poškodenia skla, zostávajú na fólii. Laminované sklo obmedzuje prenikanie UV lúčov až o 99%.

 

Absorpční sklo

Absorpčné sklo - W

 

Obmedzuje prenikaniu slnečných lúčov do miestnosti. Sklo je dostupné vo farbe: modrá, hnedá, grafitová a zelená. Absorpčné sklo je tvrdené a v zasklení je umiestnené z vonkajšej strany. Vnútorné sklo zasklenia je vybavené nízkoemisnou vrstvou.

 

Ornamentní sklo

Ornamentové sklo - O

 

Jedna strana ornamentového skla je hladká a druhá má pravidelné alebo nepravidelné vzory s rôznymi motívmi. Štruktúrovaný povrch je umiestnený vo vnútri zasklenia, zatiaľ čo hladký povrch na vonkajšej strane, čo umožňuje ľahké čistenie skla. Ornamentové sklo je tvrdené a je umiestnené zvnútra zasklenia, vnútorné sklo je vybavené nízkoemisnou vrstvou.

 

Reflexní sklo

Reflexné sklo - H

 

Odráža slnečné žiarenie, zvonku s tzv. polo zrkadlovým efektom. Dostupné vo farbe: modrá, hnedá, grafitová a zelená; k dispozícii je tiež bezfarebné reflexné sklo. Reflexné sklo je tvrdené a je umiestnené z vonkajšej strany zasklenia, vnútorné sklo je vybavené nízkoemisnou vrstvou.

 

 

Zvukově izolační sklo

Zvukovo izolačné sklo - R

 

Do značnej miery znižuje prenikanie hluku do miestnosti. Zasklenie je zložené z vonkajšieho tvrdeného skla a špeciálne laminovaného vnútorného skla. Vnútorné sklo má vrstvu so zvukovo izolačnou fóliou, ktorá redukuje prenikanie zvuku. Zasklenie je vyplnené inertným plynom - kryptónom. Zasklenie má vynikajúce parametre akustickej izolácie - Rw skla = 41 dB, navyše obmedzuje prenikanie UV lúčov až o 99%. Okná so zvukovo izolačným sklom sa štandardne vyrábajú vo verzii bez ventilačnej klapky.

 

Bezpečnostní sklo

Bezpečnostné sklo triedy P4A redukujúce UV žiarenie až o 99 %

 

Bezpečnostné sklo so zvýšenou odolnosťou proti rozbitiu a vlámaniu je zložené z dvoch vrstiev skla hrúbky 4 mm, medzi ktorými je umiestnená PVB fólia hrúbky 1,52 mm. Bezpečnostné sklo je v zasklení umiestnené z vnútornej strany miestnosti a je vybavené nízkoemisnou vrstvou, vonkajšie sklo je tvrdené.
 

Použitie:

  • do značnej miery zabraňuje možnosti vlámania do miestnosti cez strešné okno,
  • zabraňuje alebo znižuje riziko zranenia v prípade rozbitia skla - pri poškodení skla črepiny zostávajú na fólii, čo minimalizuje možnosť poranenia,
  • chráni pred škodlivými účinkami UV lúčov až v 99%,
  • má veľmi dobré zvukovo izolačné vlastnosti.