Třídy střešních oken

Triedy strešných okien

Strešné okná sú si vizuálne podobné, ale v mnohých ohľadoch sa líšia. Ich rozdiely určujú nielen tepelnoizolačné a akustické parametre. Veľmi dôležitými aspektmi sú o.i. konštrukcia okna, rôzne typy bezpečnostných systémov a termoizolácia, druh použitého zasklenia alebo doplnkové vybavenie. Práve tieto prvky rozhodujú o komforte používania strešných okien v podkroví. Pre ľahšiu identifikáciu sú strešné okná FAKRO rozdelené do troch tried: STANDARD, PROFI a LUX.

 

Standard

 

Výrobky tejto triedy poskytujú základné funkcie strešných okien. Dobre presvetľujú interiér prirodzeným svetlom, umožňujú vetranie podkrovia a zaisťujú výhľad von. Majú dobré termoizolačné a akustické parametre; vyznačujú sa vysokou kvalitou výrobkov FAKRO. Tieto výrobky sú široko používané v stavebníctve a sú dostupné za priaznivú cenu.

 

Profi

Okná triedy PROFI charakterizujú zvýšené parametre a väčšia funkčnosť. Väčšia úspora tepelnej energie, zvýšená ochrana proti vlámaniu a prevádzková bezpečnosť alebo riešenia, ktoré umožňujú efektívne a optimálne vetranie podkrovia - to sú len niektoré z charakteristických rysov týchto výrobkov. Okná PROFI sa vyznačujú vysokou kvalitou za konkurenčné ceny.

 

Lux

Trieda LUX, to je najvyššia kvalita a tiež výnimočná funkčnosť výrobkov tak z konštrukčného hľadiska, tak z hľadiska ich použitia. Strešné okná z tejto triedy majú unikátne riešenie, vďaka ktorým vynikajú na celosvetovom trhu. Mnoho použitých riešenií je patentovo chránené a má značný vplyv na funkčnosť a komfort používania strešných okien. Najlepšie koeficienty prestupu tepla, vysoká bezpečnosť, vzhľad a tiež jednoduché ovládanie rozhodujú o tom, že sú to výrobky najvyššej triedy, ktoré spĺňajú očakávania tých najnáročnejších zákazníkov. Okná triedy LUX - to sú jedinečné, inovatívne produkty, ktoré iní výrobcovia neponúkajú.