Inteligentní dům

Inteligentný dom

FAKRO smartHome predstavuje pokročilé technologické riešenie, v ktorom sú všetky elektricky ovládané výrobky integrované do systému inteligentného domu - možno ich riadiť lokálne pomocou diaľkového ovládača alebo globálne prostredníctvom internetu.

V prípade dovybavenia domu ďalšími senzormi a špeciálnou riadiacou jednotkou je možné ovládať budovu z chytrého telefónu cez mobilnú aplikáciu odkiaľkoľvek na svete.

Použitím výrobkov FAKRO získate najvyššiu kvalitu spracovania a ich začlenením do inteligentného systému smartHome vytvoríte Váš vysnívaný domov.

Inteligentní dům

 

Systém FAKRO smartHome je založený na rádiovom komunikačnom protokole Z-Wave a tvorí kompletný bezdrôtový systém inteligentného ovládania domácnosti. Technológia Z-Wave je špeciálne navrhnutá pre riadenie a monitorovanie obytných budov a komerčných objektov. Vyznačuje sa najvyššou kvalitou a zabezpečením v oblasti bezdrôtovej komunikácie.

Výhody systému FAKRO smartHome

VYŠŠÍ KOMFORT ŽIVOTA

Použitím riešenia v podobe inteligentného domu zdvihnete kvalitu života na oveľa vyššiu úroveň. Integrácia elektricky ovládaných zariadení umožňuje jednoduchšie fungovanie v každodennom živote.

VÄČŠIE BEZPEČIE

Inteligentný systém FAKRO smartHome v závislosti na použitom riešení poskytuje ochranu proti vlámaniu, požiaru alebo zaplaveniu. Môžete skontrolovať, či sú okná a dvere vo vašom dome zatvorené, a elektrické spotrebiče vypnuté. Navyše systém uľahčuje život starším ľuďom, deťom a osobám so zníženou kondíciou.

 

Výhody systému FAKRO smartHome

 

Systém FAKRO smartHome

ÚSPORA

Systém je možné nakonfigurovať tak, aby Váš dom šetril elektrickú energiu a teplo spotrebované počas jeho prevádzky.

VOĽNÝ ČAS

Systém FAKRO smartHome Vám poskytne čas na odpočinok. Vďaka inteligentnému domu budete mať viac času na svoje koníčky ...

INDIVIDUÁLNE RIEŠENIA

Systém možno ľubovoľne modifikovať, pridávať ďalšie zariadenia a senzory kompatibilné so systémom Z-Wave a prispôsobiť ho tak vašim potrebám.

 

Globálne ovládanie

 

FAKRO smartHome pracuje v spojení s riadiacou jednotkou FIBARO Home Center, ktorá umožňuje ovládať výrobky prostredníctvom webového prehliadača alebo aplikácie na mobilných zariadeniach.

Jednotka Home Center umožňuje spravovať a riadiť certifikované produkty Z-Wave. Všetky funkcie sú dostupné z úrovne webového prehliadača alebo mobilných zariadení. Softvér FIBARO zaisťuje ochranu súkromia a zaručuje kontinuitu prevádzky dokonca aj v prípade absencie pripojenia k internetu.

 

Globální ovládání FAKRO smartHome

 

Ovládání pomocí aplikace Fibaro

Natívna aplikácia FIBARO pre ovládanie systému FAKRO smartHome je intuitívna a má prehľadný užívateľský interfejs, pomocou ktorého môžete svoju chytrú domácnosť ovládať z ľubovoľného miesta na Zemi.

Prostredníctvom smartphonu alebo tabletu môžete ovládať nielen okná, dvere a markízy, ale tiež riadiť kúrenie, osvetlenie a ďalšie elektrické zariadenia - kontrolu máte na dosah ruky.

Aplikácia FIBARO, používaná v systéme FAKRO smartHome, je k dispozícii vo verzii pre počítač a mobilné zariadenia.

 
App Store Google Play

 

Lokálne ovládanie

 

Inteligentné riadenie a pokročilú konfiguráciu systému umožňuje tiež multifunkčný diaľkový ovládač ZRS24, ktorý je súčasťou produktovej ponuky FAKRO.

Pomocou diaľkových ovládačov je možné ovládať výrobky Z-Wave lokálne v rámci budovy.

V ponuke je niekoľko typov ovládačov s rôznou technickou úrovňou:

  • multifunkčný ovládač ZRS24,
  • rádiový ovládač ZRH12,
  • rádiový ovládač ZRG3,
  • nástenný ovládač ZRW7.
 

Lokální ovládání FAKRO smartHome