Těsnicí lemování

Lemovanie pre plochú škridlu EZV-F

Tesniace lemovanie EZV-F umožňuje tesné spojenie okna so strešnou krytinou typu plochá škridla. Toto špeciálne navrhnuté lemovanie zaisťuje rýchly a estetický spôsob inštalácie okna v tomto čoraz viac populárnom druhu strešných škridiel. Predĺžený spodný diel lemovania výrazne zlepšuje estetiku montáže v tejto krytine a zaisťuje dokonalú tesnosť spoja. Špeciálna konštrukcia spevňuje spodnú časť lemovania a chráni ju pred deformáciami, napr. v dôsledku snehovej pokrývky.

Lemovanie je štandardne prispôsobené pre montáž samostatného okna v strešnom plášti. Lemovanie pre plochú tašku je dostupné aj v modulovej verzii pre spojenie okien do vodorovných, zvislých a blokových zostáv a tiež vo verzii EZS-F určené pre okná na odvod dymu a vo verzii EZV-FT Thermo s dodatočnou termoizoláciou.

Lemování EZV-F pro plochou tašku

 

Rozsah montáže pre strechy so sklonom:

  • od 15° do 90° pre hĺbku "V",
  • od 25° do 90° pre hĺbku "J".

 

Konštrukcia lemovania

Lemovanie sa skladá zo štyroch základných prvkov (spodný diel, dva bočné a horný diel). Spodný diel lemovania má na dolnej strane nalepenú plastickú hmotu, ktorá umožňuje prichytiť lemovanie ku strešnej krytine, čo zaisťuje tesnosť spoja. Lemovanie je navyše vybavené odtokovým žliabkom pre odvod kondenzátu z fólie vstupného krytia mimo okno.

 

Diely lemovania:

1 — horný diel lemovania
2 — spodný diel lemovania
3 — bočné diely lemovania
4 — odvodňovací žliabok
5 — montážne háčiky

Konstrukce lemování pro plochou tašku

Návody a podpora

 Montážne návody: