Těsnicí lemování

Lemovanie pre fasádne zostavy EUN/B, EUV/B, EUV-L/B

Tesniace lemovanie EU_ / B je určené výhradne pre novú radu okien pre fasádne zostavy B__. Umožňuje tesné spojenie strešného okna ľubovoľnej konštrukcie s doplnkovým fasádnym oknom inštalovaným vo zvislej stene.

Lemovanie je k dispozícii v niekoľkých verziách, ktoré umožňujú inštalovať okno v strešnej konštrukcii v troch rôznych montážnych hĺbkach: "N" (+3 cm), "V" (0 cm) a "J" (-3 cm) - na špeciálnu objednávku . Štandardná verzia lemovania EU_ / B pre montážnu hĺbku "V" je verzia EUV / B.

Lemovanie EUV / B je univerzálne a umožňuje inštaláciu okna vo väčšine strešných krytín (S, Z, H), zatiaľ čo lemovanie EUV-L / B sa používa na montáž okna v šupinových strešných krytinách (2 vrstvy po 5 mm). Štandardne je prispôsobené pre montáž samostatného okna v strešnom plášti. Je dostupné aj v modulovej verzii pre spojenie okien do vodorovných zostáv.

Veľkosť lemovania pre fasádne zostavy sa určuje podľa rozmeru strešného okna.

Lemování pro fasádní sestavy

 

Rozsah montáže pre strechy so sklonom:

  • od 15° do 55° pre hĺbku "N" a "V",
  • od 30° do 55° pre hĺbku "J".

 

Konštrukcia lemovania

Lemovanie pre fasádne zostavy EU_ / B sa skladá z tesniaceho lemovania k strešnému oknu, prvkov spájajúcich strešné okno s doplnkovým fasádnym oknom a oplechovanie odkvapu s dĺžkou 120 cm.

 

Diely lemovania:

1 — lemovanie pre strešné okno (bez spodného dielu)
2 — spojovací prvok lemovania
3 — tesniaci prvok z hliníkovéhu plechu
4 — bočný diel odkvapu
5 — bočný krycí diel odkvapu
6 — krycí profil
7 — zatepľovací pás z ovčej vlny

Konstrukce lemování pro fasádní sestavy

Návody a podpora