Montážní doplňky

Pomocné krokvy XRP, XRU

Pomocné krokvy XR_ umožňujú spojenie dvoch strešných okien v horizontálnej zostave B2 / 1, vo vzdialenosti 18 mm, 40 mm alebo 100 mm od seba. Použitie pomocnej krokvy poskytuje viac prirodzeného svetla v miestnosti a vyžaduje menej času počas montáže okennej zostavy. Pomocná krokva je vyrobená z rovnakého materiálu ako okenné rámy, čo predstavuje estetický prvok pre spojenie okien bez tradičných sadrokartónových konštrukcií.

Krokva je dostupná v dvoch farebných prevedeniach, aby ju bolo možné prispôsobiť odtieňu použitých okien:

  • XRP v prírodnej farbe (borovica),
  • XRU v bielej farbe.

Pomocná krokev

Pomocné krokvy sú dostupné v troch dĺžkach: 200 cm, 270 cm a 350 cm.

Výber dĺžky krokvy závisí na:

  • výške okna, s ktorým má byť inštalovaná,
  • strešnú konštrukciu (snaha o získanie optimálneho tvaru ostenia a správna cirkulácia vzduchu po namontovaní okna s krokvou).

Pri využití krokiev s šírkou 18 mm a 40 mm v zostave B2 / 1 sú okná zvonku spojené špeciálnym lemovaním pre profilované krytiny EZV-A DUO 18, EZV-A DUO 40 alebo pre ploché krytiny ESV DUO 18, ESV DUO 40. Jedná sa o špeciálne pripravené riešenie pre použitie s pomocnou krokvou 18 mm alebo 40 mm. Lemovanie DUO má v hornej a spodnej časti spoločný prvok, ktorý spája dve okná do jedného celku.

Pri použití pomocnej krokvy šírky 100 mm sa používa štandardné modulové lemovanie pre okenné zostavy, napr. KZV-1 a KZV-3.

Spojenie okien s pomocnou krokvou (18 mm, 40 mm, 100 mm) umožňuje zatepliť rám okna pomocou zatepľovacej sady XDP alebo zatepľovacieho pletence XWW z ovčej vlny.

Návody a podpora

 Montážne návody:

 ​Video návody

 ​Podpora