Těsnicí lemování

Lemovanie pre bobrovku EGV

Tesniace lemovanie EGV umožňuje tesné spojenie okna s hrubými šupinovými strešnými krytinami, ako je napr. bobrovka, pokladanými na tzv. "šupinu" alebo "korunu". Možno ho použiť pre strešné krytiny s hrúbkou 24 - 32 mm (2 vrstvy 12 - 16 mm).

Lemovanie je štandardne prispôsobené pre montáž samostatného okna v strešnom plášti. Je dostupné aj v modulovej verzii pre spojenie okien do vodorovných, zvislých a blokových zostáv. Lemovanie je k dispozícii vo verzii umožňujúcej inštaláciu okna v hĺbke "V" (0 cm) - verzia EGV.

 

Rozsah montáže pre strechy so sklonom:

  • od 25° do 90° pre hĺbku "V".

Lemování pro silné šupinové krytiny

 

Konštrukcia lemovania

Lemovanie sa skladá z jedného spodného a horného dielu, a bočných dielov, ktorých počet závisí od dĺžky okna. Profilované bočné prvky lemovania sa pokladajú striedavo so strešnou krytinou. Prvé dva bočné modulové diely sú vyrobené z mäkkého plechu, ktorý ich umožňuje tvarovať a veľmi presne prispôsobiť strešnej krytine. Spodný diel lemovania má na dolnej strane nalepenú plastickú hmotu, ktorá umožňuje prichytiť lemovanie ku strešnej krytine, čo zaisťuje tesnosť spoja. Lemovanie je navyše vybavené odtokovým žliabkom pre odvod kondenzátu z fólie vstupného krytia mimo okno.

Diely lemovania:

1 — spodný diel lemovania
2 — bočné modulové diely lemovania
3 — horný diel lemovania
4 — odvodňovací žliabok

5 — profil podopierajúci tašky

Konstrukce lemování pro bobrovku

Návody a podpora

 Montážne návody: