Atypická střešní okna

Atypické okná

Kolébkové okno

Kolískové okno

Kolískové strešné okno je výnimočné svojou konštrukciou v tvare oblúka. Klenutý tvar má nielen rám a krídlo, ale tiež zasklenie. Tiež oplechovanie okna je prispôsobené špecifickému tvaru okna. Kolískové okno sa otvára kyvne, kľučka je umiestnená v dolnej časti krídla. Ide o atypický výrobok, navrhnutý a vyrobený na základe individuálnej objednávky zákazníka.

 

Okno s dělící příčkou

Okno s deliacou priečkou

Strešné okno s deliacou priečkou je určené pre staré, pamiatkovej budovy alebo štylizované stavby. Jeho charakteristickým rysom je zvislá deliaca priečka uprostred zasklenia, oplechovanie a tesniace lemovania čiernej farby (približne RAL 9005), ktoré je vhodné pre tradičné staviteľstvo. Použitím okien s deliacou priečkou môžeme zachovať výnimočný, historický charakter budovy a zároveň vytvoriť pohodlný a moderný interiér. Okná s deliacou priečkou majú všetky výhody strešných okien FAKRO. Dostupné sú vo všetkých typizovaných rozmeroch, vo verziách: kývne okná s deliacou priečkou, kyvno-výklopné okná s deliacou priečkou, termoizolačný výlez s deliacou priečkou a pod.

 

Atypické tvary

Atypické tvary

Strešné okná FAKRO môžu mať ľubovoľný tvar podľa želania zákazníka. Zasklenie je zložené z vonkajšieho tvrdeného skla a vnútorného tvrdeného skla s nízkoemisnou vrstvou (4H-16-4HT). Okná tohto typu sú dostupné len v neotvárateľnej verzii. Pri objednávaní atypického okna je nutné uviesť sklon strechy a druh strešnej krytiny. K objednávke je nutné priložiť nákres okna s vyznačenými dĺžkami strán a vnútornými uhlami atypického okna. V objednávke je nutné tiež uviesť, či okno bude umiestnené samostatne alebo v zostave s inými oknami.

 

Nestandardní oplechování

Neštandardné oplechovanie

Vonkajšie oplechovanie strešného okna a tesniace lemovania môžu byť vyrobené nielen z hliníka, ale aj z medeného (Cu) alebo titánzinkového plechu (TiZn).