Výmena strešných okien

Štandardné strešné okná na výmenu

Strešné okná sa na strechách po celom svete používajú už mnoho rokov. Za tú dobu sa niektoré z nich už opotrebovali alebo zostarli, stratili taktiež svoje funkčné a estetické vlastnosti. Okrem toho je potrebné si tiež uvedomiť, že neustály technologický rozvoj vedie k vývoju a výrobe stále novších, technologicky vyspelejších okien s využitím moderných riešení a s lepšími parametrami. V priebehu rokov sa tiež zmenili (sprísnili) právne predpisy, ktoré určujú minimálne požiadavky na strešné okná inštalované v budovách a zvýšilo sa ekologické povedomie spoločnosti. Preto FAKRO zaviedlo do produktovej ponuky okná, ktoré umožňujú jednoduchú výmenu starých, vyslúžilých okien za nové, moderné a energeticky úsporné strešné okná.

 

 

Plastové strešné okná FAKRO sú stále obľúbenejšie. Používajú sa už nielen v kúpeľniach alebo kuchyniach, tj. v miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou vzduchu, ale čím ďalej tým viac aj v spálňach a obývacích alebo detských izbách v podkroví.

Firma FAKRO zaradila do ponuky nové, modifikované plastovo-hliníkové okná. Charakteristickým rysom nových strešných okien, vyrobených z PVC profilov s hliníkovým opláštením, je zmena polohy drážky pre ostenia a tiež nový tvar profilu rámu okna.

Nové PVC okná vďaka zavedeným zmenám poskytujú:

 • Univerzálne riešenie - jeden typ plastových strešných okien, ktorý je určený ako pre prvotné využitie, tak na výmenu starých, už "vyslúžilých" okien. Pri výmene starých strešných okien za nové nie je nutné používať špeciálne okná alebo osobitné systémy.

 • Možnosť výmeny - nové plastové okná FAKRO sú prispôsobené rozmerom starších sérií strešných okien iných výrobcov, čo umožňuje ich rýchlu a jednoduchú výmenu. Navyše to prináša príležitosť vymeniť strešné okná bez narušenia vnútorného ostenia. Toto riešenie umožňuje ponechať existujúce ostenia okolo okna, čím sa znížia náklady na výmenu okna, doba výmeny a tiež sa obmedzí neporiadok pri práci.

 • Prispôsobenie ponuke - všetky tesniace lemovania a zároveň všetky štandardné vnútorné a vonkajšie tieniace doplnky z ponuky FAKRO sú kompatibilné a možno ich použiť. Výnimkou sú: ostenia XLC, nadstavný rám XGK, parotesný golier XDS a sieť proti hmyzu; tieto výrobky budú dostupné vo verzii prispôsobené novým plastovým oknám.
Vymena okien - FAKRO
Vymena okien - FAKRO
Vymena okien - FAKRO

vymena okien

Okná sú vyrobené z viackomorových PVC profilov, ktoré sú spevnené oceľovými výstužami, aby sa zabránilo ich deformáciám. Okná sú odolné, odolávajú korózii a meniacim sa poveternostným podmienkam. Ľahko sa čistia a ich údržba je obmedzená na nevyhnutné minimum.

Profily rámu sú dodatočne vyplnené termoizolačným materiálom, vďaka čomu sa okná vybavená štandardným dvojsklom U3 vyznačujú súčiniteľom prestupu tepla Uw = 1,3 W / m2K. Okná s energeticky úsporným trojsklom U5 majú hodnotu súčiniteľa Uw = 1,0 W / m2K a inštalované spolu s tesniacim lemovaním vo verzii Thermo Uw = 0,9 W / m2K. Použitím vysoko energeticky účinných okien je možné dosiahnuť úsporu tepelnej energie a znížiť náklady na vykurovanie.

Vymena okien - FAKRO

Nahradením "opotrebovaných" strešných okien novými plastovými oknami FAKRO získate:
 • lepšiu energetickú účinnosť - výmena okien prináša výrazné zlepšenie tepelnoizolačných parametrov. Staré, často energeticky neefektívne strešné okná sú nahradené modernými oknami s veľmi dobrými parametrami. Technológia thermoPro, použitá pri strešných oknách FAKRO, dodatočne zvyšuje ich tepelnoizolačné vlastnosti. To sa prejaví významnou úsporou energie a znížením účtov za kúrenie;

 • estetický vzhľad - nové plastové strešné okná zmenia podkrovný interiér a dodajú mu moderný charakter v porovnaní so starými oknami;

 • dlhšia životnosť - PVC profily, odolné voči pôsobeniu vlhkosti a poveternostným vplyvom, zaručujú dlhodobé užívanie a minimálnu údržbu;

 • zdravá mikroklíma v podkroví - plastové strešné okná FAKRO sú vybavené účinnou ventilačnou klapkou V35, ktorá zabezpečuje prísun čerstvého vzduchu do miestnosti pri zatvorenom okne;

 • vyššia bezpečnosť - nová strešné okná majú vďaka použitiu systému topSafe zvýšenú prevádzkovú bezpečnosť a odolnosť proti vlámaniu.

Kyvné oknáKyvné okná vyrobené v systéme topSafe

Materiál, z ktorého sú vyrobené okenné profily, neabsorbuje vlhkosť a vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči pôsobeniu vonkajších faktorov. Tieto okná dokonale plnia svoju funkciu vo všetkých podkrovných interiéroch a tiež v miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou vzduchu (kúpeľne, kuchyne). Profily krídla sú z 30% vyrobené z recyklovaného materiálu. Navyše všetky PVC profily je možné recyklovať, čo prispieva k významnému zníženiu vplyvu na životné prostredie.

PVC profily sú vyrobené na báze ekologického stabilizátora vápnika a zinku a sú dostupné v troch prevedeniach:

 • v bielej farbe (RAL 9010),
 • v dekóre borovice (PI),
 • v dekóre zlatý dub (GO).

Rohy okenných profilov v dekóroch sú spájané technológiou V-PERFECT. Takto vykonané spoje majú mimoriadnu životnosť a výnimočný vzhľad.

Vymena okien - FAKRO
Vymena okien - FAKRO
Vymena okien - FAKRO