Těsnicí lemování

Lemovanie s dodatočnou termoizoláciou EHV-AT Thermo, EHN-AT Thermo

Lemovanie s dodatočnou termoizoláciou EHV-AT Thermo, EHN-AT ThermoEnergetická účinnosť podľa FAKRO - to nie sú len strešné okná s veľmi dobrým súčiniteľom prestupu tepla, ale aj špeciálne zateplené tesniace lemovanie Thermo s dodatočnou termoizoláciou. Firma FAKRO ponúka komplexné riešenie, ktoré garantuje úsporu drahej tepelnej energie využívanej na vykurovanie budov. Univerzálne tesniace lemovanie EHV-AT Thermo predstavuje vynikajúce systémové riešenie pre tesné a "teplé" spojenie okna so strešným plášťom a zabezpečuje zateplenie nad úrovňou latovania, čím značne zlepšuje funkčnosť a parametre strešného okna.  Použitie tesniaceho lemovania EHV-AT zlepšuje celkové parametre použitého systému. Vtedy aj aj okná so zdanlivo nevyhovujúcim parametrom  spĺňajú dnešné náročné normy. o tom svedčia aj certifikáty pre kombinácie okien v kombinácii s lemovaním EHV-AT Thermo: 

 

 

Vyhlásenie o parametroch strešné okno FTP-V U4, FTU-V U4, FTW-V U4 v kombinácii s lemovaním EHV-AT Thermo. 

Vyhlásenie o parametroch strešné okno PTP-V U4 v kombinácii s lemovaním EHV-AT Thermo. 

 

Rozsah montáže pre strechy so sklonom:

  • od 15° do 90° pre hĺbku "N" a "V",
  • od 20° do 90° pre hĺbku "J".

 

Lemovanie s dodatočnou termoizoláciou EHV-AT Thermo, EHN-AT Thermo

Rez lemovaním s izolačným materiálom

 

Použitý termoizolačný materiál sa vyznačuje veľmi dobrými parametrami (súčiniteľ tepelnej vodivosti λ). Pod úrovňou lát je možné okno zatepliť pomocou prírodnej ovčej vlny, ktorá je súčasťou zatepľovacej sady XDP, alebo pomocou zatepľovacej pásky XWT Plus, ktorá v spojení s lemovaním Thermo umožňuje zatepliť rám strešného okna po celej jeho výške. Lemovanie vo verzii Thermo tepelne izoluje okno a výrazne zlepšuje súčiniteľ prestupu tepla, dokonca až o 15% v závislosti od typu okna. Obmedzuje tiež riziko možného vzniku tepelných mostov a tepelných strát.

Lemovanie EH_-AT Thermo je univerzálne a možno ich použiť pre väčšinu strešných krytín: EHV-AT Thermo pre krytiny s výškou profilu do 90 mm, EHN-AT Thermo pre krytiny s výškou profilu do 120 mm.

 

Konštrukcia lemovania

Lemovanie je širšie o 44 mm ako štandardná verzia a skladá sa zo štyroch základných prvkov (spodný diel, dva bočné a horný diel) s prilepeným termoizolačným materiálom. Balenie obsahuje aj bočné krycie profily zodpovedajúce šírke. Spodný diel lemovania je zakončený predĺženou elastickou manžetou a na dolnej strane má nalepenú plastickú hmotu, ktorá umožňuje prichytiť lemovanie ku strešnej krytine, čo zaisťuje tesnosť spoja. Lemovanie je z výroby vybavené tesniacimi klinmi, ktoré zaisťujú ochranu proti naviatiu prachu, lístia a snehu. Navyše je vybavené odtokovým žliabkom pre odvod kondenzátu z fólie vstupného krytia mimo okno.

 

Diely lemovania:

1 — horný diel lemovania s termoizolačným materiálom
2 — spodný diel lemovania s termoizolačným materiálom a manžetou
3 — bočné diely lemovania s termoizolačným materiálom a tesniacimi klinmi
4 — odvodňovací žliabok
5 — montážne háčiky
6 — profil podopierajúci tašky

Konstrukce lemování s dodatečnou termoizolací

 

 

Návody a podpora