Těsnicí lemování

Lemovanie pre profilované krytiny EZN-A, EZV-A, EZV-A XDP

Tesniace lemovanie EZ_ umožňuje tesné spojenie okna s profilovanými strešnými krytinami, ako sú napr. tašky, profilované plechové krytiny. Je to univerzálne lemovanie, ktoré je možné použiť nielen pre profilované krytiny, ale aj pre všetky druhy strešných krytín s výškou profilu do 45 mm. Štandardne je prispôsobené pre montáž samostatného okna v strešnom plášti. Je dostupné aj v modulovej verzii pre spojenie okien do zostáv:

  • vodorovné, zvislé a blokové zostavy pri montáži v hĺbke "N" a "V",
  • vodorovné zostavy pri montáži v hĺbke "J".

Lemovanie je dostupné v niekoľkých verziách, ktoré umožňujú inštalovať okno v strešnej konštrukcii v troch rôznych montážnych hĺbkach: "N" (+3 cm), "V" (0 cm) a "J" (-3 cm). Štandardná verzia lemovanie EZ_ pre montážnu hĺbku "V" je verzia EZV-A.

Lemování pro profilované krytiny

 

Rozsah montáže pre strechy so sklonom:

  • od 15° do 90° pre hĺbku "N" a "V",
  • od 20° do 90° pre hĺbku "J".

 

Lemování EZV-A se zateplovací sadou XDP

Lemovanie EZV-A XDP sa skladá zo štandardného lemovania EZV-A (1) a zatepľovacej sady XDP. Súčasťou sady XDP je paropriepustný golier (2) a termoizolačný materiál (3) zhotovený z prírodnej, špeciálne impregnovanej ovčej vlny.
 

 

Konštrukcia lemovania

Lemovanie sa skladá zo štyroch základných prvkov (spodný diel, dva bočné a horný diel). Spodný diel lemovania je zakončený elastickou manžetou so šírkou 165 mm; na dolnej strane má nalepenú plastickú hmotu, ktorá umožňuje prichytiť lemovanie ku strešnej krytine, čo zaisťuje tesnosť spoja. Lemovanie je z výroby vybavené tesniacimi klinmi, ktoré zaisťujú ochranu proti naviatiu prachu, lístia a snehu. Navyše je vybavené odtokovým žliabkom pre odvod kondenzátu z fólie vstupného krytia mimo okno.

 

Diely lemovania:

1 — spodný diel lemovania s manžetou
2 — bočný diel lemovania
3 — horný diel lemovania
4 — montážne háčiky
5 — odvodňovací žliabok
6 — tesniaci klin

Konstrukce lemování pro profilované krytiny

Návody a podpora