Montážní doplňky

Zatepľovacia páska XWT Plus

Charakteristika:

  • umožňuje jednoduché a profesionálne zateplenie strešných okien FAKRO;
  • obmedzuje na minimum vznik tepelných mostov;
  • prispôsobené pre rýchlu montáž na rám okna (prispôsobená rozmerom okien, samolepiaca páska, profil pre ľahšie polohovanie).

Zateplovací páska XWT Plus

Páska XWT Plus

Páska XWT Plus

 

Zatepľovacia páska XWT Plus je vyrobená z polyetylénovej peny, ktorá sa vyznačuje veľmi nízkym súčiniteľom tepelnej vodivosti λ = 0,04 W / mK. Má hrúbku 22 mm a skladá sa z dvoch častí spojených v rohoch pomocou zosilnenej hliníkovej pásky. Spojenie s rámom strešného okna zabezpečuje obojstranne lepiaca páska šírky 25 mm.

Páska XWT Plus predstavuje systémové riešenie spojenia s lemovaním Thermo a umožňuje zatepliť rám strešného okna po celej jeho výške.

Páska XWT Plus je prispôsobená pre montáž okien na montážnej výške V a po príslušnej úprave tiež na výške N.

Řez XWT Plus s lemováním Thermo

Rez XWT Plus s lemovaním Thermo

 

Vzhľadom k tomu, že páska XWT Plus má hrúbku 22 mm, otvor v streche, v ktorom má byť okno inštalované spoločne s páskou, musí byť o 6 cm väčší, než je veľkosť okna.

Montáž pásky spočíva v odstránení ochranného prúžku z lepiacej pásky a následnom prilepení pásky na rám okna. Pri montáži okna na výške N je nutné pásku XWT Plus vhodne pozdĺžne orezať. Po jej umiestnení na ráme okna je nutné spojiť rohy pomocou hliníkovej lepiacej pásky.

Špeciálne navrhnuté zárezy na páske XWT Plus umožňujú prispôsobiť pásku vnútornému osteniu strešného okna, čo je obzvlášť dôležité v hornej a spodnej časti okna.

Pre každý rozmer okna je nutné zvoliť zodpovedajúcu veľkosť pásky.

 

Návody a podpora

 Montážne návody:

 ​Video návody

 ​Podpora