Těsnicí lemování

Lemovanie pre vysoko profilované krytiny EHN-A, EHN-A XDP

Tesniace lemovanie EH_ umožňuje tesné spojenie okna s vysoko profilovanými strešnými krytinami, ako sú napr. tašky, vysoko profilované plechové krytiny. Je možné použiť ho pre strešné krytiny s výškou profilu do 90 mm.

Lemovanie je štandardne prispôsobené pre montáž samostatného okna v strešnom plášti. Je dostupné aj v modulovej verzii pre spojenie okien do vodorovných, zvislých a blokových zostáv. Lemovanie je k dispozícii vo verzii umožňujúcej inštaláciu okna v hĺbke "N" (+3 cm) - verzia EHN-A.

 

Rozsah montáže pre strechy so sklonom:

  • od 15° do 90° pre hĺbku "N".

Lemování pro vysoce profilované krytiny

 

Lemování EHN-A se zateplovací sadou XDP

 

Lemovanie EHN-A XDP sa skladá zo štandardného lemovania EHN-A (1) a zatepľovacej sady XDP. Súčasťou sady XDP je paropriepustný golier (2) a termoizolačný materiál (3) zhotovený z prírodnej, špeciálne impregnovanej ovčej vlny.

 

Konštrukcia lemovania

Lemovanie sa skladá zo štyroch základných prvkov (spodný diel, dva bočné a horný diel). Spodný diel lemovania je zakončený predĺženou elastickou manžetou so šírkou 220 mm, prispôsobenou pre krytiny s vysokým profilom; na dolnej strane má nalepenú plastickú hmotu, ktorá umožňuje prichytiť lemovanie ku strešnej krytine, čo zaisťuje tesnosť spoja. Lemovanie je z výroby vybavené tesniacimi klinmi, ktoré zaisťujú ochranu proti naviatiu prachu, lístia a snehu. Navyše je vybavené odtokovým žliabkom pre odvod kondenzátu z fólie vstupného krytia mimo okno.

 

Diely lemovania:

1 — spodný diel lemovania s manžetou
2 — bočný diel lemovania
3 — horný diel lemovania
4 — montážne háčiky
5 — odvodňovací žliabok
6 — tesniaci klin

Konstrukce lemování pro vysoce profilované krytiny

Návody a podpora

 Montážne návody: