Těsnicí lemování

Lemovanie pre hrebeňové zostavy ERN-H, ERV-Z, ERV-S, ERV-L

Tesniace lemovanie ER_ umožňuje spájať strešné okná na protiľahlých stranách hrebeňa sedlovej strechy. Okná sú vzájomne spojené pomocou hornej časti lemovania. Hrebeňová zostava okien umožňuje veľmi dobre presvetliť podkrovný interiér a poskytuje veľké množstvo prirodzeného svetla; v podkroví vytvára jedinečnú atmosféru s nevšedným výhľadom na oblohu. V prípade umiestnenia okien mimo dosahu používateľa je možné použiť elektricky ovládané okná Z-Wave. S ohľadom na umiestnenie v najvyššom bode miestnosti, kde je najvyššia vlhkosť, sa odporúča použiť okná so zvýšenou odolnosťou proti vlhkosti.

V závislosti od druhu strešnej krytiny a montážnej hĺbke sú k dispozícii rôzne typy lemovania: ERN-H pre hĺbku "N" (+3 cm), ERC-Z, ERC-S a ERC-L pre hĺbku "V" (0 cm) . Môžu byť vyrobené z hliníkového, medeného alebo titánzinkového plechu.


Okná v hrebeňovej zostave je možné inštalovať v streche so sklonom od 15 ° do 55 °, zatiaľ čo vnútorný uhol hrebeňa musí byť v rozsahu 70 ° až 150 °.

Lemování pro hřebenové sestavy

 

Konštrukcia lemovania

Lemovanie pre hrebeňové zostavy sa skladá z dvoch tesniacich lemovaní pre strešné okná (bez horných častí a žliabkov) a tiež z univerzálneho spojovacieho prvku, ktorý spája dva strešné okná v hrebeni sedlovej strechy.

 

Diely lemovania:

1 — lemovanie pre strešné okná (bez horných častí a žliabkov)
2 — spojovací prvok lemovania
3 — bočné ostenie lemovania

Konstrukce lemování pro hřebenové sestavy

Návody a podpora