Těsnicí lemování

Lemovanie ESV DUO, EZV-A DUO

Tesniace lemovanie DUO predstavuje špeciálne riešenie pre horizontálne spojenie dvoch strešných okien s využitím pomocnej krokvy XR_. Lemovanie E_V DUO 18 umožňuje inštaláciu okien v minimálnej vzdialenosti 18 mm medzi oknami vo vodorovnej zostave, s použitím pomocnej krokvy XR_ 18. V prípade montáže predokenných doplnkov je nutné použiť lemovanie E_V DUO 40, u ktorého rozteč medzi oknami je 40 mm, spoločne s pomocnou krokvou XR_ 40.

Lemovanie DUO má v hornej a spodnej časti jeden spoločný prvok spájajúci dve okná - prvky tvoria jeden celok. Je dostupné ako vo verzii pre ploché strešné krytiny - ESV DUO, tak pre profilované - EZV-A DUO.

K dispozícii je tiež pomocná krokva XR_ 100 pre montáž okien vo vzdialenosti 100 mm. V týchto prípadoch sa používa štandardné modulové lemovanie pre vodorovné zostavy okien v závislosti na použitej strešnej krytine.

Lemování DUO

 

Konštrukcia lemovania

Lemovanie EZV-A DUO sa skladá zo štyroch základných prvkov (jeden spodný diel spájajúci dve okná, dva bočné a jeden horný diel pre obe okná). Spodný diel lemovania je zakončený predĺženou elastickou manžetou a na dolnej strane má nalepenú plastickú hmotu, ktorá umožňuje prichytiť lemovania ku strešnej krytine, čo zaisťuje tesnosť spoja. Lemovanie je z výroby vybavené tesniacimi klinmi, ktoré zaisťujú ochranu proti naviatiu prachu, lístia a snehu. Navyše je vybavené odtokovým žliabkom pre odvod kondenzátu z fólie vstupného krytia mimo okno.

Diely lemovania:

1 — horný diel lemovania zostavy
2 — spodný diel lemovania zostavy s manžetou
3 — bočné diely lemovania s tesniacimi klinmi
4 — odvodňovací žliabok
5 — prvok spájajúci okná
6 — profil podopierajúci tašky

Konstrukce lemování DUO

Návody a podpora