Case studies
Zdieľať

Zaujímavé realizácie

Modernosť a funkčnosť
2020-01-03

RICHMOND | USA

Moderný dizajn obytného domu vyniká na pozadí budov v Richmonde, hlavnom meste štátu Virgínia - jedného z najstarších miest v Spojených štátoch. Táto stavba sa vyznačuje značným množstvom okien s veľkou presklenou plochou a tiež zaujímavou modernou fasádou.

viac

Zátišie zaliate slnkom
2019-12-12

BISHOP AUCKLAND | ANGLICKO

Uprostred malebnej vidieckej krajiny Bishop Auckland v Anglicku, obklopené očarujúcou scenériou, stojí unikátna budova, ktorá prešla veľkolepou premenou. Kedysi to bola stodola, avšak vďaka rozsiahlej modernizácii získala nový vzhľad a teraz na vrchu Brian Hill stojí moderný rekreačný dom v anglickom štýle.

viac

Nový penthouse v historickej Viedni
2019-10-10

VIEDEŇ | RAKÚSKO

Luxusná nehnuteľnosť s názvom N ° 10 je novou, nevšednou dominantou historického centra Viedne. Elektricky ovládané strešné okná napĺňajú podkrovné apartmány množstvom prirodzeného svetla a podčiarkujú nápaditú architektúru budovy.

viac

Vidiecky boutique penzión
2019-08-08

VILLALBA DE RIOJA | ŠPANIELSKO

Predstavte si, že sa prechádzate úzkymi uličkami v Španielsku, míňate stáročné kamenné domy a v diaľke sa rozprestierajú vinice ... Tu, v provincii La Rioja, medzi budovami čnie palác hrabat Cirac - subtílna kombinácia modernosti a tradície paláca z XVIII. storočia.

viac

Ambiciózna rekonštrukcia na kalifornskom pobreží
2019-06-10

Bolinas | USA

Písal sa rok 2008. Jedného daždivého dňa, na tichom mieste, ďaleko od husto osídleného San Francisca, odhalil súčasný majiteľ dom ohraničený žltou výstražnou páskou. Budova bola v žalostnom stave, ale stačilo sa rozhliadnúť, aby hneď zistil, že stojí na jedinečnom mieste. Vtedy sa objavila ambiciózna myšlienka na uskutočnenie neobvyklej rekonštrukcie.

viac

Svetlá premena
2019-05-13

DMOSIN drug | POĽSKO

Starý vodný mlyn získal nový, lepší život. V obci Dmosin Drugi došlo k premene starého vodného mlyna. Prestavba podkrovia vďaka kreativite architekta zmenila dlhoročnú budovu na pohodlný a presvetlený dom s moderným vzhľadom.

viac

WikiHouse v Almere
2019-04-26

Almere | HOLANDSKO

WikiHouse je koncept, ktorý funguje už nejakú dobu na stavebnom trhu rodinných domov. V súčasnej dobe si tento projekt získava stále väčšiu obľubu v mnohých európskych krajinách. Jedným z príkladov je objekt v Almere v Holandsku.

viac

Deti potrebujú priestor plný svetla
2019-04-11

EDE | HOLANDSKO

V meste Ede ležiacom v strede Holandska boli bývalé vojenské kasárne prestavané na budovu plniacu rôzne funkcie. Predná časť bola prispôsobená pre obytný dom a materskú školu. Vďaka použitiu zostáv strešných okien FAKRO sa do interiéru dostáva veľké množstvo prirodzeného svetla.

viac

Architekt zachytil svetlo vďaka oknám FAKRO
2019-02-28

BRUSEL | BELGICKO

V historickom centre Bruselu bolo vybudované nové sídlo Najvyššej audiovizuálnej rady Valónska. Transformácia existujúcej budovy umožnila použiť moderné a veľmi estetická riešenie.

viac

Bezchybná štylizácia s oknami FAKRO
2019-01-22

GLIWICE | POĽSKO

Po modernizácii ukázala Neumannova vila v Gliviciach svoju modernú tvár a zároveň si zachovala svoj historický charakter. Finálny efekt oslňuje čisto bielou farbou, ktorá pokrýva všetky častí budovy. Použité riešenie mali pozitívny vplyv na zlepšenie úžitkových vlastností objektu a urobili pohľad na vilu dychberúcim.

viac

Rozšírenie a modernizácia domu z konca XIX. storočia
2019-01-11

VIEDEŇ | RAKÚSKO

Nájomný dom v samom srdci Viedne bol prestavaný s dôrazom na zachovanie nadčasového charakteru. Vďaka smelému rozšíreniu získala budova ďalší využiteľný priestor a podkrovie bolo presvetlené strešnými oknami v tvare lichobežníka "ušitými na mieru".

viac

Okná FAKRO osvetľujú priestory pre vývoj
2018-12-11

KATOWICE | POĽSKO

Veľké množstvo prirodzeného svetla prechádzajúceho strešnými oknami FAKRO do sídla Katedry rozhlasu a televízie Sliezskej univerzity prináša osobám nachádzajúcim sa vnútri veľa pozitívnej energie a chuti do života. Vďaka použitým riešeniam sa ľuďom po vstupe do budovy z nej nechce odchádzať. Moderný objekt poskytuje študentom inšpiratívne priestory pre vývoj a zamestnancom univerzity závideniahodné, funkčné a komfortné pracovisko.

viac

Metamorfóza čítarne v podkroví
2018-10-08

MOSKVA | RUSKO

Slabo presvetlená, súkromná knižnica v podkroví jedného z rodinných domov v Moskve prešla celkovou transformáciou. Teraz si  nadšenci čítania môžu užiť svetlý priestor s prirodzeným svetlom, ktoré vypĺňa interiér zo siedmich strešných okien. Za moderný, a napriek tomu útulný projekt rodina vďačí interiérovým architektom, ktorí sa podieľajú na realizácii televízneho programu venovaného modernizáciám podkrovia.

viac

Strešné okná FAKRO v Pastierskej chate
2018-09-25

STYLCHYN | POĽSKO

Juh Poľska je povestný dych berúcou krajinou s horami v pozadí. Na jednom z takýchto malebných miest môžete naraziť na pastiersku chatu, ktorá sa nachádza pri Czorsztyńského jazere. Komplexné architektonické riešenie boli realizované projekčnou skupinou HOLA, ktorá za tento projekt získala prestížne ocenenie Red Dot Design Award 2018. Projektanti sa postarali o to, aby v podkroví bolo veľké množstvo prirodzeného svetla, a to inštaláciou strešných okien FAKRO.

viac

Podkrovie plné svetla
2018-09-06

MOSKVA | RUSKO

Doteraz bol podkrovný priestor jedného z moskovských rodinných domov využívaný k aktívnemu tráveniu voľného času. Nevyužitú plochu obyvatelia domu používali k športovým aktivitám, ale časom zatúžili po účelnejšom a funkčnejšom využití. Preto sa rodina s chuťou zapojila do televízneho programu, vďaka ktorému sa mohla spoľahnúť na dizajnový a účelný projekt nového podkrovia.

viac