Zdieľať

Ambiciózna rekonštrukcia na kalifornskom pobreží

Písal sa rok 2008. Jedného daždivého dňa, na tichom mieste, ďaleko od husto osídleného San Francisca, odhalil súčasný majiteľ dom ohraničený žltou výstražnou páskou. Budova bola v žalostnom stave, ale stačilo sa rozhliadnúť, aby hneď zistil, že stojí na jedinečnom mieste. Vtedy sa objavila ambiciózna myšlienka na uskutočnenie neobvyklej rekonštrukcie.

 

Rekonstrukce na kalifornském pobřeží

Nádherný výhľad

Dosiahnutie želaného účinku vyžadovalo veľa práce a úsilia zo strany architekta aj investora. K uskutočneniu smelrj vízie pomohli strešné okná FAKRO. Ojedinelá konštrukcia balkónových okien umožnila otvoriť podkrovnú spálňu do záhrady s výhľadom na Tichý oceán. Krídla okna FGH-V Galeria po otvorení vytvoria balkón, čím zvyšujú úžitkovú plochu podkrovia. Vďaka použitým balkónovým oknám si obyvatelia domu môžu v spálni užiť čerstvý vzduch a upokojujúci šum oceánu. Konštruktéri okien si dali tiež záležať na ich vzhľade a vynikajúcich parametroch.

 

Ekologický projekt

Pri rekonštrukcii domu boli využité recyklované dosky, z ktorých bola na prízemí vytvorená drevená terasa a tiež balkón, na ktorom sa teraz nachádza sauna. Interiér bol prispôsobený pre bývanie. Priestrannú miestnosť v spodnej časti budovy vyplnila otvorená kuchyňa v podobe baru a dobre presvetlená jedáleň. Barová doska bola vyrobená zo starých agátových dosiek. Rovnako strop nad vchodom je z recyklovaného dreva. Na dokončenie drevenej fasády domu bola použitá starodávna japonská metóda opaľovania dreva, ktorá zaručuje odolnosť fasády voči škodcom a zvyšuje jej životnosť.

 

K dispozícii všetkým

Dom je v súčasnej dobe ponúkaný na prenájom. Každý, kto trávi čas v okolí San Francisca, si ho môže prenajať a zažiť na vlastnej koži všetko, čo poskytuje modernizovaná stavba a lokácia na pobreží oceánu. Turisti, ktorí si túto nehnuteľnosť prenajali, tvrdia, že sa do nej určite ešte niekedy vrátia. Naozaj stojí za to sa tam pozrieť. Stačí stáť v otvorenom balkónový okne FGH-V Galeria a obdivovať krásu okolitej prírody ...