Zdieľať

Architekt zachytil svetlo vďaka oknám FAKRO

V historickom centre Bruselu bolo vybudované nové sídlo Najvyššej audiovizuálnej rady Valónska. Transformácia existujúcej budovy umožnila použiť moderné a veľmi estetická riešenie.

 

Nejvyšší audiovizuální rada Valonska

Efektívne ...

V centrálnej časti budovy, kde je strop na rôznych úrovniach, bola pod plochou strechou miestnosť bez prístupu k dennému svetlu. Vznikla tu potreba použiť mimoriadne riešenie pre efektívne privedenie prirodzeného svetla do tohto interiéru. Vyplnenie strechy v tejto časti budovy oknami FAKRO určenými do plochých striech bolo skvelou myšlienkou architekta. Praktické výhody tohto riešenia zahŕňajú nielen zabezpečenie primeraného množstva denného svetla, ale tiež možnosť pohodlne priviesť dovnútra čerstvý vzduch. Jedno z inštalovaných strešných okien je vybavené elektrickým ovládaním a možno ho diaľkovo otvárať a zatvárať. Medzi prednosti použitých okien patria vysoké termoizolačné vlastnosti (Uw = 0,7 W / m2K) a takisto pôsobivá zvuková izolácia zaručujúca upokojujúce ticho.

 

... a efektne

Strecha presklená oknami FAKRO je nielen praktickým, ale tiež veľmi estetickým riešením. Prirodzené svetlo prenikajúce do interiéru strešnými oknami poskytuje svieži pocit a vytvára vo vnútri budovy atmosféru, akoby sme sa nachádzali pod otvoreným nebom. Okrem toho denné svetlo napĺňa osoby v tejto miestnosti optimizmom a ochotou konať. Tiež zvonku pôsobí táto strecha impozantne. Vďaka jednoduchému a minimalistickému dizajnu bez zbytočných doplnkov okná D_F dodávajú čaro a štýl celému projektu. Nie je potrebné viac slov. Stačí sa pozrieť na strechu vyplnenú oknami FAKRO a presvedčiť sa o jej pôvabe.

 

Splnené očakávania

Firma FAKRO pri výrobe svojich výrobkov reaguje na potreby trhu a kladie dôraz nielen na technickú stránku produktu, ale aj na jeho dizajn. Okná D_F spĺňajú očakávania zákazníkov vďaka komplexnosti svojich výhod. Architektka Anne Ledroit, autorka projektu rekonštrukcie, to potvrdzuje slovami: "Okná FAKRO sme vybrali predovšetkým s ohľadom na ich estetické vlastnosti a veľmi dobrú energetickú účinnosť. V porovnaní s ostatnými oknami dostupnými na trhu majú kompaktnejšie a modernejšie podobu, ktorá nás uchvátila. Veľmi dôležité sú pre nás tiež už spomínané termoizolačné parametre. "