Inovativnost

Inovatívnosť

Inovatívnosť

Firma FAKRO prináša svieži, inovatívny pohľad na strešné okná. V modernom výskumnom a vývojovom centre sú vytvárané unikátne výrobky a inovatívne riešenia. Originálne riešenia zlepšujú bezpečnosť výrobkov. Príkladom môže byť inovatívny systém spevnenej konštrukcie okna topSafe, ktorý zvyšuje odolnosť strešných okien proti vlámaniu, a tiež nové výrobky, ako napr. Výklopno-kývne okno preSelect alebo okno so zvýšenou osou otáčania ProSky, ktoré určujú nové štandardy v odvetví strešných okien.

Práve inovácia sa stala hlavným hnacím motorom rozvoja spoločnosti FAKRO, ktorá je autorom viac ako 100 patentových prihlášok a stala sa jednou z najviac inovatívnych poľských firiem.

 

Strešné okno novej generácie preSelect má dve na sebe nezávislé funkcie otvárania - výklopnú a kyvnú. Samostatné funkcie otvárania zaisťujú stabilitu okna a zvyšujú bezpečnosť použitia. Inovatívny systém kovania zaručuje otvorenie iba jedným spôsobom a tiež plnú stabilitu krídla, a to ako pri výklopnú, tak i pri kývnu funkciu. Zmenu spôsobu otvárania umožňuje prepínač preSelect umiestnený v polovici výšky rámu, dostupný po otvorení krídla.

 

 

Výklopně-kyvné okno preSelect

 

 

Inovatívne, veľké strešné okno Galeria, v ktorom jeho otvorené krídla vytvárajú balkón. Horné krídlo sa otvára výklopne hore a dolne otvorením dopredu umožňuje voľný prístup do priestoru balkóna. Bočné ochranné zábradlie je integrované so spodným krídlom a pri otváraní sa vysúva von. Počas zatvárania dolného krídla sa zábradlie balkóna opäť zasunie do okna a nevyčnieva tak nad úrovňou strešnej krytiny. Je skryté pod oplechovaním, čo zabraňuje jeho zašpineniu a nenarušuje estetický vzhľad strechy.

 

 

Balkonové okno Galeria

 

 

Konštrukcia okna Secure stelesňuje ideu bezpečnosti. Okrem riešenia v podobe systému topSafe má toto okno tiež nový bezpečnostný systém, ktorý chráni zasklenie proti demontáži, vnútorné bezpečnostné sklo triedy P2A a kľučku s poistkou. Takéto okno už nevyžaduje použitie ďalších zabezpečovacích prvkov, ako sú napr. dodatočné zámky, ktoré sťažujú používanie okna.

 

 

Střešní okno Secure

 

 

Elektrická markíza Solar poskytuje výnimočne komfortné ovládanie. Po inštalácii markízy stačí iba stlačiť tlačidlo na diaľkovom alebo nástennom ovládači a markíza behom chvíľky zatieni strešné okno; možno ju zastaviť v ľubovoľnej polohe. Markíza Solar môže pracovať tiež v automatickom režime. V závislosti na intenzite slnečného svitu sa samočinne sťahuje a rozťahuje, čím chráni podkrovie pred nahriatím.

 

 

Markýza Solar

 

 

  Výnimočné riešenia

 

Ďalšie výhody: