Použití střešních oken

Použitie strešných okien

Štandardná realizácia

Okná inštalované v streche sú štandardným a veľmi obľúbeným riešením používaným v modernom stavebníctve. Strešné okná presvetľujú interiér, poskytujú výhľad von a umožňujú vetranie podkrovia. V závislosti od druhu podkrovia a požiadavkách zákazníka možno pre každú podkrovnú miestnosť zvoliť vhodný typ strešného okna. Vďaka ich univerzálnosti a jednoduchej montáži sú dnes strešné okná široko používané v bytovej výstavbe.

 

Vnější elektrické markýzy na střešních oknech

Balkonová střešní okna Galeria

Atypické riešenia

Mnoho investorov a architektov hľadá originalitu a individuálny štýl. Vo svojich víziách prekračujú hranice štandardných riešení. Strešné okná dokonale plnia svoju funkciu v individuálnych konceptoch a stávajú sa univerzálnym riešením používaným v rôznorodej architektúre.

Aj tie najneobvyklejšie a sofistikované predstavy architektov využívajú strešné okná, ktoré sa používajú nielen v podkrovných miestnostiach, ale aj v prízemí, kde osvetľujú výnimočné realizácie interiérov.

 

Nevšední architektura

Ojedinělý interiér

 

Architektúra je stále živá a dynamicky sa vyvíja, využíva nové riešenia a nové koncepty. Strešné okná podporujú rozvoj originálnych nápadov. V rôznych architektonických konceptoch možno použiť nielen neštandardné rozmery, ale aj atypické tvary alebo zostavy okien. Strešné okná sú synonymom pre prirodzené svetlo, ktoré vďaka premysleným kompozíciám môže vytvoriť jedinečnú atmosféru.

 

Výjimečná atmosféra

Atypické tvary střešních oken

 

Architektúra využíva a transformuje nevyužitý priestor na komfortné miesto pre život. Často sa stáva, že staré, zabudnuté priemyselné budovy prechádzajú revitalizáciou. Použitím strešných okien sa tieto postindustriálne haly premieňajú na nevšedné moderné byty alebo verejné budovy. Strešné okná sú "živou vodou" pre všetky typy budov.