Co nás odlišuje

Čo nás odlišuje

TERMOIZOLÁCIA

 

NIŽŠIE NÁKLADY NA VYTÁPANIE

 

Energeticky úsporná konstrukce

Energeticky úsporná konštrukcia

Jednou z najdôležitejších priorít počas projektovania strešných okien FAKRO je energetická úspornosť.

Špeciálna konštrukcia okna FTT U8 Thermo so súčiniteľom prestupu tepla Uw = 0,58 W / m2K zaisťuje, že je to najviac energeticky úsporné strešné okno s jediným zasklením na svete. Táto konštrukcia umožňuje zadržať tepelnú energiu vnútri miestnosti.

Automatická ventilačná klapka V40P použitá v strešných oknách FAKRO zaručuje prísun optimálneho množstva čerstvého vzduchu a chráni miestnosť pred vychladnutím. Vďaka vhodnej konštrukcii strešných okien FAKRO možno v zimných mesiacoch usporiť značnú časť tepelnej energie, s čím súvisia nižšie náklady na vykurovanie.

 

Velké množství přirozeného světla

Veľké množstvo prirodzeného svetla

Konštrukcia strešných okien FAKRO zaručuje optimálne presvetlenie interiéru v podkroví.

Špeciálne navrhnuté profily rámu a krídla a tiež ventilačná klapka umiestnená v hornej časti rámu okna umožňujú prísun veľkého množstva prirodzeného svetla.

 

Vyvážená energetická bilance

Vyvážená energetická bilancia

Strešné okná sú nielen zdrojom svetla, ale aj pasívneho tepla v zimnom období. Veľkou presklenou plochou okien FAKRO preniká viac prirodzeného tepla zo slnečných lúčov, ktoré ohrievajú vnútorné priestory dokonca aj v zime. Vhodná konštrukcia strešných okien FAKRO zaručuje vyváženú energetickú bilanciu z hľadiska získavania a strát tepelnej energie.

 

BEZPEČNOSŤ

 

VYSOKÝ POCIT BEZPEČIA

 

Zpevněna konstrukce okna - systém topSafe

Spevnená konštrukcia okna - systém topSafe

Strešné okná musia zaručiť bezpečnosť používania a chrániť proti ľahkému vstupu do interiéru zvonku. Patentovaný systém spevnenej konštrukcie okna topSafe výrazne zvyšuje odolnosť strešných okien proti vlámaniu a chráni ich pred otvorením počas náhodného šliapnutia na krídlo.

Systém topSafe pozostáva z:

  • inovatívneho systému upevnenia špeciálnych profilovaných pántov
  • kovového prvku zosilňujúceho plastový protikus kľučky v ráme
  • kovové lišty sťažujúce vypáčenie okna pomocou náradia

 

III. bezpečnostní třída

III. bezpečnostná trieda

Tvrdené sklo a systém topSafe použitý v konštrukcii okna zaisťujú, že strešné okná FAKRO majú minimálne III. bezpečnostnú triedu, ktorá platí pre celé okno vrátane skla, podľa normy EN 13049. Firma FAKRO ako prvá ponúkla plný sortiment okien s minimálne III. bezpečnostnou triedou a tým zaviedla nový štandard na trhu strešných okien.

 

Ochrana proti vloupání

Ochrana proti vlámaniu

Odolnosť proti vlámaniu je dôležitým aspektom výrobkov FAKRO. Štandardné okno pre šikmé strechy FTP-V P2 Secure a tiež okná do plochých striech D_F Secure a D_C Secure spĺňajú európsku 2. bezpečnostnú triedu RC2 podľa EN 1627. Navyše okná do plochých striech vynikajú najvyššou triedou odolnosti proti nárazu. Montáž tohto typu okien výrazne zvyšuje odolnosť proti vlámaniu a prevádzkovú bezpečnosť budovy

.

 

FUNKČNOSŤ

 

POHODLNÁ OBSLUHA

 

Klika v dolní části křídla

Kľučka v dolnej časti krídla

Umiestnenie kľučky v dolnej časti krídla zaručuje pohodlnú obsluhu okna a jeho riadnu montáž v súlade s normou DIN 5034-1 *. Táto norma určuje výšku 220 cm ako minimálnu vzdialenosť od podlahy, v ktorej by sa mala nachádzať horná hrana skla. Pri dodržaní tejto normy je kľučka vždy v dosahu ruky. Vyššia montáž okien umožňuje pohodlný prístup k otvorenému oknu dokonca aj vysokej osobe, a to rovnako u okien s kyvnou konštrukciou.

Výhody spodnej kľučky, ako optimálne riešenie, ocenili tiež iní výrobcovia a do svojej ponuky zaviedli strešné okná s kľučkou dole.

* Norma platná pre nemecký trh

 

Automatická ventilační klapka V40P

Automatická ventilačná klapka V40P

Vysokú funkčnosť v oknách FAKRO prináša tiež automatická ventilačná klapka V40P, ktorá zabezpečuje prísun optimálneho množstva vzduchu. Bezobslužná ventilácia v oknách FAKRO zaručuje v podkroví zdravú mikroklímu a úsporu tepelnej energie. Otvorená ventilačná klapka sa vyznačuje vysokou vodotesnosťou aj za vetra a chráni pred peľom a hmyzom zvonku.

 

Vysoká těsnost okna

Vysoká tesnosť okna

Použitie dodatočného tesnenia a systému navádzania krídla zaručuje vysokú tesnosť okna. Tento inovatívny systém zaisťuje správne polohovanie krídla v ráme a dobrú prácu tesnenia pri opakovanom otváraní a zatváraní krídla. Toto riešenie zabraňuje poškodeniu a prípadnému zablokovaniu krídla a tiež zjednodušuje montáž okna.

 

Strešné okná FAKRO