Výlezová okna do plochých střech

Výlezové okná do plochých striech DRC, DRF

Termoizolačné výlezové okná DRC a DRF sú ďalšími z radu výrobkov FAKRO určených pre ploché strechy. Okrem presvetlenia majú dodatočnú funkciu - zaisťujú pohodlný a bezpečný výstup na plochú strechu. Použitý špeciálny systém pántov a funkčný systém otvárania umožňujú pohodlné otvorenie krídla až do uhla 80 ° (u rozmeru 90x120 a 120x120 otvorenie krídla v uhle 60 °). Plynové piesty uľahčujú otváranie krídla, udržujú krídlo v stabilnej otvorenej polohe a chránia ho pred náhodným zatvorením. Navyše majú výlezové okná zvýšenú prevádzkovú bezpečnosť vďaka použitiu protišmykových pások na profiloch rámu.


Okná sú dostupné vo verziách:

 • DRC - výlezové okno do plochých striech s kopulou, vybavené zasklením P2, ktoré je charakteristické veľmi dobrými termoizolačnými parametrami. Kupola môže byť číra DRC-C alebo mliečna DRC-M,
 • DRF - výlezové okno do plochých striech bez kopuly, vybavené zasklením DU6, ktoré vyniká veľmi dobrými teromoizolačními parametrami.

Osvedčená konštrukcia výlezových okien do plochých striech zaručuje zachovanie vysokých mechanických parametrov. Vďaka modernému dizajnu sa zvonku tieto okná nelíšia od štandardných okien do plochých striech a možno k nim použiť vnútorné a vonkajšie doplnky určené pre tento typ strešných okien.

Charakteristika

 • Rám okna do plochých striech je vyrobený z viackomorových PVC profilov vyplnených termoizolačným materiálom. Vďaka špeciálne navrhnutým tvarom profilov sa okná do plochých striech charakterizujú až o 16% väčšou plochou presklenia v porovnaní s konkurenčnými riešeniami.
 • Výlezové okno do plochých striech typu C je určené na použitie v strechách so sklonom 0-15 ° a výlezové okno typu F v strechách so sklonom 2-15 ° (0-15 ° s použitím montážneho rámu XRD / A).
 • Okná je možné osadiť na 15 cm vysokom montážnom ráme XRD / W, vďaka ktorému je možné zdvihnúť a namontovať napr. v zelenej streche. Spojiť možno maximálne tri rámy XRD / W.
 • Konštrukcia okien umožňuje montáž vnútorných a vonkajších doplnkov. Vonkajšia markíza chráni miestnosti pred nahrievaním, vnútorné doplnky pred ostrým slnečným svetlom a majú aj dekoratívnu funkciu. K výlezovým oknám DR_ možno použiť vnútorné doplnky s ručným ovládaním a vonkajšie doplnky vo verzii Solar.
 • Okno DRF možno vyrobiť tiež vo verzii DRF DU8 (Uw = 0,69 W / m2K).
 • Záruka: 10 rokov na okná.

Výlezová okna

 

 • DRC


  DRC-C P2
  • 1,1 W/m²K súčiniteľ Ug 35 dB súčiniteľ Rw 0,93 W/m²K koeficient 4H-14-33.2T zasklenie argón zasklenie vyplnené plynom + vonkajšie tvrdené sklo + vnútorné laminované sklo, bezpečnostné triedy P2A trieda 4 podľa EN 1873:2005 priepustnosť vzduchu
  Výlezové okno do plochej strechy s kupolou
 • DRF


  DRF DU6
  • 0,74 W/m²K súčiniteľ Uw 0,5 W/m²K súčiniteľ Ug 38 dB súčiniteľ Rw 6H-18-4HT-18-44.2T, 6H-16-4HT-18-55.2T* zasklenie argón zasklenie vyplnené plynom + vonkajšie tvrdené sklo + vnútorné laminované sklo, bezpečnostné triedy P2A trieda 4 podľa EN 14351-1 priepustnosť vzduchu

  Výlezové okno do plochej strechy bez kupoly

  * skladba zasklenia pre rozmer 120x120

Návody a podpora

 Montážne návody:

 Návody k použitiu: