Okno do plochých střech s pochozím sklem DXW

Okno do plochých striech DXW s pochôdzným sklom

Moderné materiály a neustále sa meniace technológie v stavebníctve umožňujú stavať budovy s plochými strechami.

V tomto type architektúry sa často stáva, že vo vnútri budovy sú miestnosti, v ktorých nie je možné použiť štandardné fasádne okná. V každej miestnosti by mal byť zdroj prirodzeného svetla, aby sa v nej človek cítil komfortne. Ideálnym riešením pre tieto prípady je montáž špeciálne navrhnutých výrobkov do plochých striech.

 

Špeciálna konštrukcia okna do plochých striech DXW so zvýšenou nosnosťou a sklom s protišmykovým povrchom umožňujú bezpečnú chôdzu po okne. Vďaka vyrovnaniu povrchu okna DXW do roviny terasy a použitia skla s protišmykovým povrchom je možné vytvoriť bezpečný priestor pre pohyb po terase, bez toho aby sme narušili jej vzhľad. Preto sú okná DXW vynikajúcim riešením pre strešné terasy alebo zelené strechy, ktoré umožňujú vytvoriť dokonalú rovnú plochu strechy so zachovaním vlastností strešných okien.

Protiskluzový povrch

 

Iconic Awards 2018

 

Firma FAKRO obdŕžala prestížne ocenenie "ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best" za inovatívne okno do plochých striech DXW s pochôdznym sklom.

 Článok

Charakteristika

KONŠTRUKCIA

 • Rám okna do plochých striech je vyrobený z viackomorových PVC profilov čiastočne vyrobených z recyklátu. Vnútorný povrch rámu je biely. Materiál, z ktorého sú vyrobené profily, je odolný voči pôsobeniu kyselín, charakterizuje sa malou nasiakavosťou vlhkosti, preto možno okno namontovať do každej miestnosti.
 • Vnútro profilov je vyplnené termoizolačným materiálom, čo navyše zlepšuje parametre výrobku. Dodatočné prítlačné profily rámu uľahčujú spojenie okna so strešnou krytinou. V oknách je použité bezpečnostné energeticky úsporné trojsklo so súčiniteľom prestupu tepla Ug = 0,5 W / m2K.

Konstrukce

FUNKČNOSŤ

 • Vďaka špeciálnej spevnenej konštrukcií a protišmykovej úprave je možné sa po okne voľne pohybovať. Toto riešenie má veľký význam pre úžitkové terasy / strechy, kde okno zarovnané s povrchom strechy umožňuje nielen bezpečný a pohodlný pohyb po terase / streche / okne, ale zároveň nenarušuje celkový vzhľad strechy.
 • Optimalizovaná konštrukcia okna do plochých striech umožňuje montáž vnútorných doplnkov.
 • Okno je vybavené prítlačnými profilmi, ktoré uľahčujú prevedenie tesného spojenia okna so strešnou krytinou.
 • Úlohou okna je zabezpečiť prísun prirodzeného svetla do interiérov pod plochou strechou.
 • Okno je možné osadiť na 15 cm vysokom montážnom ráme XRD / W, vďaka ktorému ho možno zdvihnúť a namontovať napr. v zelenej streche. Spojiť možno maximálne tri rámy XRD / W.

BEZPEČNOSŤ

Vďaka spevnenej konštrukcii, protišmykovému povrchu a bezpečnostným zasklením s vonkajším laminovaným sklom je okno DXW natoľko bezpečným výrobkom, že umožňuje voľný pohyb po celom jeho povrchu.

ÚSPORNOSŤ

 • Okná do plochých striech boli navrhnuté tak, aby maximálne obmedzili tepelné straty v miestnosti.
 • Vnútro profilov je vyplnené termoizolačným materiálom, ktorý dodatočne zlepšuje termoizolačné parametre výrobku.
 • Okno DXW je dostupné s energeticky úsporným trojsklom so súčiniteľom Ug = 0,5 W / m2K.

 

 • DXW


  DXW DW6
  • 0,70 W/m²K súčiniteľ Uw 0,5 W/m²K súčiniteľ Ug 888.44(1xESG,2xTVG)-16-4HT-18-66.2T zasklenie argón zasklenie vyplnené plynom + vonkajšie tvrdené sklo + vnútorné laminované sklo, bezpečnostná trieda P2A trieda 4 podľa EN 14351-1 priepustnosť vzduchu

  Neotváravé

Fotogaléria

Návody a podpora

 Montážne návody:

 Návody k použitiu: