Vnější doplňky

Markízy AMZ/C Z-Wave, AMZ/F Solar, AMZ/Z Z-Wave, AMZ/Z Solar

Kontrola prieniku svetla
Markízy umožňujú regulovať množstvo a intenzitu svetla prenikajúceho do interiéru. Vďaka ním môžeme miestnosť zatieniť dokonca počas slnečného dňa. Ostré slnečné svetlo bude zatienené a v miestnosti si môžete užívať príjemné šero. Markízy navyše chránia pred škodlivým pôsobením odrazov, najmä pri práci pri počítači alebo pri sledovaní televízie.

Ochrana pred nahrievaním interiéru
Najlepšiu ochranu proti nepríjemnej horúčave zabezpečuje vonkajšia markíza, ktorá účinne chráni podkrovie pred nahrievaním počas horúcich letných dní. Markíza poskytuje až 8-krát účinnejšiu ochranu v porovnaní s vnútornou roletou.

Ochrana pred UV lúčmi
Vonkajšie markízy zamedzujú prenikaniu UV žiarenia do miestnosti. Do značnej miery chránia predmety a materiály v interiéri pred vyblednutím alebo zožltnutím.

Pohodlné ovládanie
Elektrické markízy vybavené modulom Z-Wave sú ovládané diaľkovým ovládačom alebo nástenným vypínačom, čo umožňuje ich pohodlné ovládanie.

 

Konštrukcia okien do plochých striech umožňuje použitie vnútorných i vonkajších doplnkov.

S ohľadom na rozdiely v konštrukcii jednotlivých typov okien do plochých striech sú dostupné tri druhy markíz. Pre okná typu F a typu G je určená markíza AMZ / F Solar, zatiaľ čo pre okná typu C markíza AMZ / C Z-Wave. Markízy AMZ / Z Z-Wave a AMZ / Z Solar sú určené pre okná typu Z.

Markíza absorbuje slnečné žiarenie už pred zasklením a emituje teplo smerom von, preto počas horúcich slnečných dní veľmi dobre chráni interiér pred nahrievaním. Chráni až 8x účinnejšie ako zatemňujúce roleta.

Vnější markýzy AMZ/C Z-Wave

Charakteristika

 • účinná ochrana pred nepríjemným teplom,
 • ochrana pred nadmerným slnečným žiarením pri zachovaní viditeľnosti,
 • zaistenie vizuálneho komfortu pre oči - markíza chráni pred škodlivými účinkami odrazov svetla, najmä pri práci pri počítači,
 • ochrana pred UV žiarením,
 • zatiahnutá markíza za dažďa znižuje hluk z padajúcich kvapiek,
 • vysoká odolnosť proti vetru.

Ovládanie

 • AMZ/F Solar pre okná do plochých striech typu F a typu G

Pohodlná, automatická prevádzká markízy - inteligentný systém riadi markízu v závislosti na intenzite slnečného svitu. Fotovoltaický panel je vybavený čidlom, ktoré reaguje na slnečné žiarenie. Pri veľkej intenzite slnečného svitu sa markíza automaticky rozvinie. Ak je zamračené, markíza sa automaticky zvinie.

Markízu možno ovládať v jednom z troch režimov:

 • automatickom (samočinné rozvinutie a zvinutie markízy v závislosti na intenzite slnečného svitu),
 • poloautomatickom (samočinné rozvinutie, navinutie pomocou diaľkového ovládača),
 • ovládanie pomocou diaľkového ovládača, ktorý je súčasťou balenia.

Vnější markýzy AMZ/F Solar

Markízu AMZ / F Solar nie je nutné pripájať k elektrickej sieti, pretože je napájaná zo solárnych batérií.

 

 • AMZ / C Z-Wave pre okná do plochých striech typu C
Inovatívny systém profilov umožňuje montáž markízy pod kopulou svetlíka. Markíza je ovládaná pomocou vypínača alebo diaľkového ovládača v bezdrôtovom systéme Z-Wave a napájaná z elektrickej siete. K markízam AMZ / C Z-Wave určeným pre okná DXC a DMC je nutné dokúpiť zdroj a ovládač.

 

 • AMZ / Z Z-Wave, AMZ / Z Solar pre okná do plochých striech typu Z​

Vďaka inovatívnej konštrukcii je možné markízy inštalovať v priestore medzi krídlom a skleneným segmentom. Majú ľahkú konštrukciu a ich montáž je jednoduchá. Farebnosť markíz je prispôsobená oknám - detaily sú v bielej farbe a štandardne sú vybavené bielym materiálom č. 308 s 6% priesvitom. Markízy je možné vybaviť tiež ostatnými druhmi dostupných materiálov. Markíza AMZ / Z Solar je napájaná z fotovoltaického panelu a môže pracovať v automatických režimoch; markíza AMZ / Z Z-Wave je napájaná z elektrickej siete. K markízam AMZ / Z Z-Wave určeným pre okná DXZ a DMZ je nutné dokúpiť zdroj a ovládač.

Dostupné farby a materiály

 • AMZ/F Solar, AMZ/C Z-Wave SKUPINA I

Dostupné 2 odtiene (materiál s 10% priesvitom).

Efekt 10% průsvitu

 

 • AMZ/F Solar, AMZ/C Z-Wave SKUPINA II

Dostupný 1 odtieň (materiál s 1% priesvitom).

Efekt 1% průsvitu

 

 • AMZ/Z Z-Wave, AMZ/Z Solar SKUPINA III

Dostupný 1 odtieň (materiál s 6% priesvitom).

Efekt 60% průsvitu

 

 

Farby látok markíz - I. cenová skupina

Farby látok markíz - II. cenová skupina

Farby látok markíz - III. cenová skupina

Návody a podpora