Tubusový světlovod s pevným světlovodným tubusem SRD

Svetlovod s kupolou a pevným tubusom SRD

Svetlovod je dostupný vo verzii:

  • SRD-_ – s pevným svetlovodným tubusom,
  • SRD-_/L – s pevným svetlovodným tubusom a presvetlením podkrovných priestorov prirodzeným svetlom. Zaisťuje presvetlenie priestoru priamo pod inštalovaným svetlovodom.
 

Nová konštrukcia tubusového svetlovodu sa vyznačuje:

  • o cca 10 % lepším súčiniteľom prestupu tepla U v porovnaní so staršou verziou svetlovodu s kopulou,
  • integrovaným lemovaním - rýchlejšia montáž svetlovodu.
 

Tubusový svetlovod SRD pozostáva zo strešnej časti, 3 dielov pevného svetlovodného tubusu SRM dĺžky 61 cm, 2 kolien SRK*, stropného rámu, prizmatického difúzera a montážnej sady. Celková dĺžka všetkých súčastí svetlovodného tubusu je 2,1 m (SRD 550 - 1,8 m).

Světlovod s kopulí s pevným tubusem SRD

* Pre SRD-_ 550 a SRD-_/L 550 ako voliteľný diel; koleno SRK 550 nie je ich súčásťou.

Charakteristika

  • Pevný svetlovodný tubus je vyrobený z hliníkového plechu. Vnútro tubusu je potiahnuté superreflexným povlakom na báze striebra s indexom odrazu svetla viac ako 98 % (nové zrkadlo odráža 90-95 % svetla). Minimálne straty svetelnej priepustnosti umožňujú použiť svetlovod SRD s dĺžkou až 12 m. Počas montáže nie je potrebné skracovať prvky svetlovodného tubusu, pretože je zostavený na princípe teleskopu - jednotlivé diely sa zasúvajú do seba.

  • Koleno - dve kolena SRK, určené k zalomeniu svetlovodného tubusu, každý v rozsahu 0-30°. Pre svetlovody s priemerom 550 mm dostupné ako voliteľný diel.

  • Strešná časť sa skladá z impregnovaného dreveného rámu, lemovania a polykarbonátovej kopule. Do rámového profilu je zvnútra namontovaný prvok umožňujúcí spojenie so svetlovodným tubusom, vyrobený z hliníkového plechu alebo špeciálneho organického skla (verzia s dodatočným presvetlením -L). Súčásťou strešnej časti svetlovodu je integrované tesniace lemovanie (podľa druhu a výšky profilu krytiny). Celok je vyvedený vo fabe RAL 7022 (šedá), ktorá ideálne ladí s bežnými odtieňmi strešných krytín.

  • Stropná časť kruhového tvaru pozostává z plastového stropného rámu a krytky bielej farby, obsahuje prvok rozptyľujúci svetlo - difuzér z akrylátového skla. Nová konštrukcia umožňuje inštaláciu osvetľovacej lampičky SLO zo strany miestnosti.
 

Prierez tubusového svetlovodu SRD:

Průřez světlovodu SRD

 

Návody a podpora

 Montážne návody: