Světlovod s plochým zasklením s ohebným tubusem SF_

Svetlovod s plochým zasklením s flexibilným tubusom SF_

Svetlovod je dostupný vo verzii:

  • SF_ - s ohybným svetlovodným tubusom,
  • SR_-L - s ohybným svetlovodným tubusom a presvetlením podkrovných priestorov prirodzeným svetlom. Zaisťuje presvetlenie priestoru priamo pod inštalovaným svetlovodom.

Nová konštrukcia tubusového svetlovodu sa vyznačuje:

  • o cca 10% lepším súčiniteľom prestupu tepla U v porovnaní so starou verziou svetlovodu s kopulou
  • integrovaným lemovaním - rýchlejšia montáž svetlovodu

Tubusový svetlovod SF_ pozostáva zo strešnej časti, flexibilného svetlovodného tubusu dĺžky 2,1 m, stropného rámu, prizmatického difúzora a montážnej sady.

Světlovod s plochým zasklením s flexibilním tubusem SF_

Charakteristika

 

  • Flexibilný svetlovodný tubus je vyrobený z metalizovaného polyesteru a je vystužený oceľovým drôtom. Táto konštrukcia umožňuje vytvoriť konštrukčne stabilný svetlovodný tubus. Vďaka svojim vlastnostiam (pružnosti) je ideálnym riešením pre montáž na krátke vzdialenosti v priestoroch so stavebnými prekážkami, ktorým je nutné sa vyhnúť. Maximálna odporúčaná dĺžka flexibilného svetlovodného tubusu je 4 m pre priemer 350 mm a 6 m pre priemer 550 mm.
  • Strešná časť sa skladá z hliníkového rámu, do ktorého je vlepené tvrdené sklo hrúbky 4 mm. Do rámového profilu je zvnútra namontovaný prvok umožňujúci spojenie so svetlovodným tubusom. Je vyrobený z hliníkového plechu alebo špeciálneho organického skla (verzia s dodatočným presvetlením -L). Súčasťou strešnej časti svetlovodu je integrované tesniace lemovanie (podľa druhu a výšky profilu krytiny). Celok je vyvedený vo farbe RAL 7022 (tieňová šedá), ktorá ideálne ladí s bežnými odtieňmi strešných krytín.
  • Nový stropný rám kruhového tvaru je vyrobený z organického skla a obsahuje vlepený prvok rozptyľujúci svetlo - difuzér. Krytka rámu je z vysoko odolného materiálu matnej bielej farby.

Prierez tubusového svetlovodu SF_:

Průřez světlovodu SF_

 

Fotogaléria

Návody a podpora