Tubusový světlovod s ohebným světlovodným tubusem SFD

Svetlovod s kupolou s flexibilným tubusom SFD

Svetlovod je dostupný vo verzii:

  • SFD-_ – s ohybným svetlovodným tubusom,
  • SFD-_/L – s ohybným svetlovodným tubusom a presvetlením podkrovných priestorov prirodzeným svetlom. Zaisťuje presvetlenie priestoru priamo pod inštalovaným svetlovodom.
 

Nová konštrukcia tubusového svetlovodu sa vyznačuje:

  • o cca 10 % lepším súčiniteľom prístupu tepla,  v porovnaní so so staršou verziou svetlovodu s kupolou,
  • integrovaným lemovaním - rýchlejšia montáž svetlovodu.
 

Tubusový svetlovod SFD sa skladá zo strešnej časti, flexibilného svetlovodného tubusu dĺžky 2,1 m, stropného rámu, prizmatického difúzéra a montážnej sady.

Světlovod s kopulí s flexibilním tubusem SFD

Charakteristika

  • Flexibilný svetlovodný tubus je vyrobený z metalizovaného polyesteru a je vystužený oceľovým drôtom. Táto konštrukcia umožňuje vytvoriť konstrukčne stabilný svetlovodný tubus. Vďaka svojím vlastnostiam (pružnosti) je ideálnym riešením pre montáž na kratké vzdialenosti v piestoroch so stavebnými prekážkami, ktorým sa je potrebné vyhnúť. Maximálna doporučená dĺžka flexibilného svetlovodného tubusu je 4 m pre piemer 350 mm a 6 m pre priemer 550 mm.

  • Strešná časť sa skladá z impregnovaného dreveného rámu, lemovania a polykarbonátovej kupoly. Do rámového profilu je zvnútra namontovaný prvok umožňujúcí spojenie so svetlovodným tubusom, vyrobený z hliníkového plechu alebo špeciálneho organického skla (verzia s dodatočným presvetlením -L). Súčasťou strešnej části světlovodu je integrované tesniace lemovanie  (podľa druhu a výšky profilu krytiny). Celok je vyrobený  vo farbe RAL 7022 (šedá), ktorá ideálne ladí s bežnými odtieňmi strešných krytín.

  • Stropná časť kruhového tvaru pozostává z plastového stropného rámu a krytky bielej farby, obsahuje prvok rozptyľujúci svetlo - difúzer z akrylátového skla. Nová konštrukcia umožňuje inštaláciu osveľovacej lampičky SLO zo strany miestnosti.
 

Rez tubusového svetlovodu SFD:

Průřez světlovodu SFD

 

Návody a podpora

 Montážne návody: