Světlovod s plochým zasklením s pevným tubusem SR_

Svetlovod s plochým zasklením s pevným tubusom SR_

Svetlovod je dostupný vo verzii:

  • SR_ - s pevným svetlovodným tubusom,
  • SR_-L - s pevným svetlovodným tubusom a presvetlením podkrovných priestorov prirodzeným svetlom. Zaisťuje presvetlenie priestoru priamo pod inštalovaným svetlovodom.

Nová konštrukcia tubusového svetlovodu sa vyznačuje:

  • o cca 10% lepším súčiniteľom prestupu tepla U v porovnaní so starou verziou svetlovodu s kopulou
  • integrovaným lemovaním - rýchlejšia montáž svetlovodu

Tubusový svetlovod SR_ pozostáva zo strešnej časti, 3 dielov pevného svetlovodného tubusu SRM dĺžky 61 cm, kolená SRK *, stropného rámu, prizmatického difúzora a montážnej sady. Celková dĺžka všetkých súčastí svetlovodného tubusu je 2,1 m (SR_ 550 - 1,8 m).

Světlovod s plochým zasklením s pevným tubusem SR_

* Pre SR_ 550 a SR_-L 550 ako voliteľný diel; koleno SRK 550 nie je ich súčasťou.

Charakteristika

 

  • Pevný svetlovodný tubus je vyrobený z hliníkového plechu. Vnútro tubusu je potiahnuté superreflexním povlakom na báze striebra s indexom odrazivosti svetla viac ako 98% (nové zrkadlo odráža 90-95% svetla). Minimálne straty svetelnej priepustnosti umožňujú použiť svetlovod SR_ s dĺžkou až 12 m. Počas montáže netreba skracovať prvky svetlovodného tubusu, pretože je zostavený na princípe teleskopu - jednotlivé diely sa zasúvajú do seba.
  • Koleno určené k zalomenie svetlovodného tubusu v rozsahu 0-65 °. Pre svetlovody s priemerom 550 mm dostupné ako voliteľný diel.
  • Strešná časť sa skladá z hliníkového rámu, do ktorého je vlepené tvrdené sklo hrúbky 4 mm. Do rámového profilu je zvnútra namontovaný prvok umožňujúci spojenie so svetlovodným tubusom. Je vyrobený z hliníkového plechu alebo špeciálneho organického skla (verzia s dodatočným presvetlením -L). Súčasťou strešnej časti svetlovodu je integrované tesniace lemovanie (podľa druhu a výšky profilu krytiny). Celok je vyvedený vo farbe RAL 7022 (tieňová šedá), ktorá ideálne ladí s bežnými odtieňmi strešných krytín.
  • Nový stropný rám kruhového tvaru je vyrobený z organického skla a obsahuje vlepený prvok rozptyľujúci svetlo - difuzér. Krytka rámu je z vysoko odolného materiálu matnej bielej farby.

Prierez tubusového svetlovodu SR_:

Charakteristika

 

Fotogaléria

Návody a podpora