Komínové lemování

Komínové lemovanie GZK

Komínové lemovanie GZK predstavuje elegantné systémové riešenie pre jednoduché a tesné prevedenie oplechovania okolo komína. Špeciálne navrhnuté a precízne vyrobené prvky lemovania tesne spájajú komín so strešnou krytinou a výrazne skracujú čas prevedenia oplechovania komína. Elastická manžeta v spodnej časti umožňuje použiť lemovanie vo väčšine strešných krytín. Komínové lemovanie je vyrobené z hliníkového plechu, potiahnutého ochranným polyesterovým lakom s vysokou trvanlivosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Možno ho použiť v strechách so sklonom od 15 ° do 70 °.

 

 

Univerzálne lemovnie GZK-AV

Univerzálne komínové lemovanie GZK-AV umožňuje oplechovať komín s maximálnou šírkou 95 cm a dĺžkou 180 cm (rozmer meraný pozdĺž strešného plášťa). Možno to dosiahnuť pomocou nastaviteľných prvkov lemovania. Keď má komín menšie rozmery, lemovanie sa jednoducho skráti na ľubovoľnú veľkosť.
 
 

 

Pevné lemovanie GZK-AS

Komínové lemovanie GZK-AS je dostupné v dvoch fixných veľkostiach, ktoré sú prispôsobené najobľúbenejším rozmerom komínov dostupných na trhu.
 

 

Komínové lemování GZK-AS 38

Lemovanie GZK-AS 38 je určené k oplechovaniu komína s pevnou šírkou 38 cm; maximálna dĺžka komína, meraná pozdĺž strešného plášťa, nemôže byť väčšia ako 100 cm.
 

 

Komínové lemování GZK-AS 51

Lemovanie GZK-AS 51 je určené k oplechovaniu komína s pevnou šírkou 51 cm; maximálna dĺžka komína, meraná pozdĺž strešného plášťa, nemôže byť väčšia ako 100 cm.

 

Predĺžovací modul GZM

Pre dlhšie komíny je možné použiť predlžovací modul GZM, ktorý umožňuje predĺžiť dĺžku lemovanie GZK-AS o 1 m alebo jeho násobok. Modul GZM možno použiť aj pre univerzálne lemovanie GZK-AV v prípade komínov dlhších ako 180 cm.
.

 

 

Vzhľadom k tomu, že štandardná dĺžka bočného odkvapu komínového lemovanie GZK-AS je 1 m, použitie lemovania závisí od skutočnej dĺžke komína "a" a sklonu strechy "α".

Nižšie sú uvedené možnosti použitia komínového lemovania (GZK-AS) pre maximálnej dĺžky komínov a pri najbežnejších uhloch striech. Ak je dĺžka komína väčšia ako 1 m, je nutné k lemovanie použiť predlžovací modul GZM.

 

Použití komínového lemování

 

Sklon strechy α [º] Skutočná dĺžka  
komína a [m]
Dĺžka komína 
pozdĺž strechy c [m]
25 0,90 0,99
35 0,80 0,98
45 0,70 0,99
60 0,50 1,00

Komínové lemovanie GZK je dostupné v troch farbách: RAL 7022 (tieňová šedá), RAL 7016 (antracitová sivá) a RAL 9005 (čierna).

Dostupné barvy lemování GZK

 

Návody a podpora

 Montážne návody: