Nový pasivný rodinný dom

Pasívny rodinný dom situovaný v belgickom Sint-Pieters-Leeuw má kompaktnú štruktúru, ktorá je charakteristická pre tento druh stavieb. Vonkajší plášť vďaka tmavo zfarbenému povrchu fasády a oddelenej kovovej konštrukcii zabraňuje tepelným stratám a funguje ako katalyzátor tepla.

Funkciu tepelnej izolácie zaisťujú viacvrstvové panely, ktoré sú bežne používané v priemyselných budovách. Vnútorná klíma a ventilácie sú riadené automaticky a okrem tepelnej energie akumulované v materiáloch (ktorá sa v noci postupne uvoľňuje) nie je v dome žiaden iný zdroj tepla. Budova napriek svojej modernej podobe hladko zapadá do okolitej krajiny.

Pasivní rodinný dům

V súlade so štandardmi pasívnych stavieb je celá severná fasáda uzavretá, na rozdiel od presklenej južnej a západnej fasády. Použité zasklenie má chrániť budovu pred nadmerným nárastom tepla a intenzívnym slnečným žiarením. Priamo pod budovou sa nachádza podzemná garáž. Toto nezvyčajné riešenie pri rodinných domov šetrí miesto na pozemku. V strešnom plášti boli použité super energeticky úsporné strešné okná FAKRO FTT U6. V súlade s prevládajúcimi súčasnými trendmi dominuje v interiéri minimalizmus a biela farba, miestnosti sú vysoké, dobre presvetlené a tiež nadmieru priestranné.

 

 Informácie o výrobku