Eklektická štylizácia na kalifornskom pobreží

Zaujímavá forma a skvelá poloha na pobreží predstavovali veľký potenciál pre starý dom v Bolinas v Kalifornii, ktorý však bol v žalostnom stave, sa zanedbanou záhradou okolo neho. Investor, ktorý plánoval toto miesto renovovať, chcel vytvoriť priestor pre odpočinok s využitím prírodných materiálov. V najvyššom poschodí použil strešné okná FAKRO, ktorá mu umožnili znovu objaviť úžasný výhľad na oceán.

 

Výhled na Pacifik skrz balkonová okna

Kreativita a šetrnosť

Majitelia si sami vybrali materiál pre dokončenie domu a ich cieľom bolo čo najviac vyťažiť a využiť hmotu zo starej budovy a tiež materiál získaný recykláciou. Preto to špecifické a rôznorodé obloženie vnútorných stien a agátová doska v centrálne umiestnenej kuchynskej časti, ktorá si zaslúži osobitnú pozornosť. Architektka Alethea Patton pomohla prispôsobiť otvorený priestor potrebám rodiny. Vedľa kuchyne sa nachádza priestranná jedáleň a rovnako veľká komunikačná časť, v ktorej je strop pokrytý mozaikou, vytvorený rovnako z recyklovaného dreva. Vďaka výške budovy si možno z horného poschodia vychutnať nádherný a ohromujúci výhľad na Tichý oceán. Vo výške druhého poschodia bol pristavaný balkón a na ňom bola umiestnená sauna. Fasáda bola vyrobená z opaľovaného cédrového dreva, kvôli zvýšeniu jej životnosti a odolnosti voči škodcom.


Nové možnosti

Všetky nové materiály, použité na stavbe, boli vybrané s ohľadom na ich energetickú účinnosť a trvanlivosť. Veľmi dôležitým prvkom domu sa stali balkónové okna FGH-V Galeria firmy FAKRO, umiestnené v jeho západnej časti. Ich inovatívna konštrukcia umožňuje premeniť uzavretú strechu spálne na balkón a otvoriť miestnosť smerom k oceánu. Po otvorení okien získajú obyvatelia domu ďalší priestor v podkroví a tiež možnosť načerpať morský vzduch a tešiť sa skvelým výhľadom.

 

Ideálne prispôsobenie

"Keď sme na internete narazili na balkónové okná FAKRO, vyzeralo to príliš dobre, aby to bola pravda. Akoby boli stvorené práve pre tento dom. Bolo nutné doviesť ich z Európy, z Poľska, a prepraviť ich cez celé Spojené štáty až na západné pobrežie. Ale keď dorazili, tak sme vedeli, že stálo za to na nich čakať. Kvalita je obdivuhodná a je vidieť, že nám vydrží po mnoho rokov. " - komentoval majiteľ domu.

Balkónové okná Galeria sú nielen veľmi praktickým. ale tiež výnimočne estetickým riešením. Počas zatvárania okna sa bočné zábradlie zasúva pod oplechovanie okna a nad úrovňou strechy nie je vidieť, teda nenarušuje celkový vzhľad strechy a je chránené pred prípadným poškodením a znečistením.

V súčasnej dobe je tento originálny dom prenajímaný a teší sa veľkej obľube. Turisti, ktorí v ňom trávia čas, keď sú v okolí San Francisca, ho vrelo odporúčajú na pobyt a sú nadšení z jedinečného výhľadu na oceán.

 

 Informácie o výrobku