Ventilační klapky

Ventilačné klapky

Vždy čerstvý vzduch v podkroví. S ohľadom na tesnosť okien a dverí používaných v modernej výstavbe sa môžu vyskytnúť problémy so zaistením riadnej ventilácie. V konečnom dôsledku to môže viesť ku kondenzácii vodnej pary v miestnostiach. Aby sme obmedzili tento jav, vybavili sme strešné okná FAKRO rôznymi typmi ventilačných klapiek.

 

Automatická ventilační klapka V40P

 

Automatická ventilačná klapka V40P
- s účinnosťou až do 49 m3 / h, pri rozdiele tlaku 10 Pa a v závislosti na šírke okna. Vďaka automatickej regulácii prierezu ventilačného kanálu zaisťuje prísun optimálneho množstva vzduchu do miestnosti, zaručuje zdravú mikroklímu v podkroví a tiež úsporu energie.

 

Účinná ventilační klapka V35

 

Účinná ventilačná klapka V35
- s ručnou reguláciou prúdenia vzduchu. Pri úplnom otvorení zaisťuje prietok čerstvého vzduchu v množstve až do 41 m3 / h, pri rozdiele tlaku 10 Pa a v závislosti na šírke okna. Vďaka zvýšenej efektívnosti dochádza k efektívnemu znižovaniu vlhkosti v miestnosti, čo má za následok obmedzenie kondenzácie vodnej pary.

 

Ventilační klapka V22

 

Ventilačná klapka V22
- s ručnou reguláciou prúdenia vzduchu. Úplne otvorená zaisťuje prietok čerstvého vzduchu v množstve až do 31 m3 / h, pri rozdiele tlaku 10 Pa. Ventilačná klapka V22 by mala byť používaná iba v miestnostiach, v ktorých riadne funguje gravitačná ventilácia.