Výběr půdních schodů FAKRO

Výber podkrovných schodov

Spoločnosť FAKRO ponúka rôzne modely podkrovných schodov, ktoré uspokoja individuálne požiadavky zákazníkov. Všetky modely skladacích schodov FAKRO vyhovujú vysokým požiadavkám na tesnosť a termoizolačné vlastnosti, a spĺňajú normu EN 14975.

Základným modelom sú schody LWS Smart. Väčší užívateľský komfort poskytujú schody LWK Komfort, ktoré sú vybavené madlom, pätkami a poklopom bielej farby.

Schody LWZ Plus vybavené systémom rýchlej montáže umožňujú skrátiť na minimum čas potrebný na namontovanie skladacích podkrovných schodov s dreveným rebríkom. Ďalším výrobkom z komfortnej rady schodov je typ LWL Extra s dodatočným madlom umiestneným na prostrednom segmente rebríka a mechanizmom uľahčujúcim rozloženie a zloženie rebríka.

 

Do skupiny podkrovných schodov so špeciálnym určením patria termoizolačné zhody LTK Energy, ktoré sú určené pre zákazníkov kladúcich dôraz na čo najnižší súčiniteľ prestupu tepla. Špeciálne pre potreby nízkoenergetického stavebníctva boli navrhnuté super termoizolačné schody LWT, ktoré sú vybavené trojnásobným systémom tesnenia zaručujúcim dokonalú tesnosť, a pre pasívne stavby schody LWT Passive House so špeciálnou izolačnou sadou.

V prípade, že v miestnosti nie je dostatok priestoru pre rozloženie podkrovných schodov, je možné zvoliť typ LDK, ktorý je vybavený podobne ako schody LWK Komfort.

Skládací schody s dřevěným žebříkem

 
Ak majú podkrovné schody zabrániť prieniku ohňa, vyberať treba z troch modelov protipožiarnych schodov: skladacích LWF 60 s dreveným rebríkom, skladacích LMF 60 s kovovým rebríkom alebo sťahovacie schody LSF.
 

Skládací schody s kovovým žebříkem

 

Do často využívaných miest sa odporúčajú schody LMS Smart s kovovým rebríkom so zvýšenou odolnosťou. Tento model schodov je dostupný aj vo verzii LMK Komfort s madlom a poklopom bielej farby. Riešením pre miestnosti s veľmi vysokými stropmi sú schody novej generácie LMP vybavené mechanizmom uľahčujúcim rozkladania a skladania rebríka. Ak záleží na maximálne zjednodušenej a rýchlej montáži, a tiež na vysokom komforte používania, potom tieto požiadavky splnia schody LML Lux alebo všetky modely sťahovacích pôdnych schodov.

Sťahovacie schody LST, LSZ sú charakteristické malými rozmermi rámu. Sú určené predovšetkým do miest, kde nemožno použiť schody so skladacím rebríkom. Navyše vďaka špeciálnemu mechanizmu je možné rozložiť a zložiť pomocou ovládacej tyče, preto sú vhodné na použitie vo vysokých miestnostiach.

Ak je v miestnosti dostatok priestoru, je možné použiť niektorý z modelov mlynárskych schodov MS_, ktoré sú s ohľadom na svoju jednoduchosť a bytelnosť skvelým riešením pre frekventované miesta a časté užívanie.

 

Aké si vybrať podkrovné schody?

Široká ponuka modelov podkrovných schodov - FAKRO