Příslušenství k půdním schodům

Príslušenstvo k podkrovným schodom

Kvôli zvýšeniu pohodlia používania a tiež k urýchleniu montáže ponúkame k podkrovným schodom taktiež nasledujúce doplnkové príslušenstvo.

Zábradlie  LXB-U

Zábradlí LXB

Zábradlie vyrobené z borovicového dreva zabezpečuje v podkroví (na pôjde) otvor v strope a tiež uľahčuje zostup po rebríku podkrovných schodov. Zábradlie LXB-U sa montuje priamo na podlahu na pôjde pomocou montážnych uholníkov; jeho konštrukcia je spevnená oceľovými výstužami. Univerzálny spôsob montáže zábradlia LXB-U a veľkosť prispôsobená najväčším rozmerom podkrovných schodov umožňujú použiť ho ako pri schodoch v rozmeroch 92x130 cm a 86x140 cm, tak rovnako u všetkých schodov menších rozmerov bez nutnosti krátenia priečok.

 

Krycie lišty LXL

Krycie lišty slúžia na zakrytie škár okolo skrinky po montáži schodov v strope. Sú vyrobené z borovicového masívu v prírodnom (LXL-P) alebo bielom prevedení (LXL-W), alebo z PVC (LXL-PVC). Jednoduchá montáž líšt umožňuje rýchlo a esteticky dohotovit inštalované schody. Lišty PVC sa spájajú so skrinkou schodov bez použitia klincov; sú dostupné v bielej farbe *.

Lišty LXL

LXL

 

Lišty LXLLXL

 

Lišty LXL-PVC

 

LXL-PVC 

 

Lišty LXL-PVCLXL-PVC 

* farba líšt sa môže nepatrne lišiť od farby spojovacích rožkov a poklopu

 

Lišty LXL-I (Invisible)

Lišty LXL-Invisible umožňujú inštalovať podkrovné schody v rovine stropu. Vďaka aplikácii týchto líšt skriňa schodov nie je vidieť a poklop je skrytý vnútri stropu; ku schodom nie je nutné montovať krycie lišty určené na zakrytie škár. Použitie systémového riešenia pre diskrétnu montáž schodov umožňuje esteticky a minimalisticky dohotovit interiér. Lišty LXL-Invisible sa inštalujú spoločne s podkrovnými schodmy pred dokončením stropu pomocou sadrokartónových dosiek. Sú kompatibilné so schodmi LWS Smart, LWK Komfort, LWL Extra, LTK Energy a LWT.

 

Lišta LXL-Invisible

 

Použití lišty LXL-Invisible

 

Pätky LXS

Patky LXS

Pätky hnedej farby sa montujú na posledný diel rebríka ako ukončovací prvok podkrovných schodov. Vylepšujú celkový estetický dojem a vďaka správnemu tvarovaniu tiež stabilitu rebríka. Vhodné vlastnosti materiálov použitých na ich výrobu chránia povrch podlahy pred poškriabaním. Dostupné pre skladacie podkrovné schody s dreveným rebríkom (okrem 4dielných verzií a schodov LDK).

 

Odľahčujúci mechanizmus LXM

Mechanismus LXM

Odľahčujúci mechanizmus napomáha pri skladaní a rozkladaní rebríka a zároveň zvyšuje pohodlie a bezpečnosť používania podkrovných schodov. Možno ho použiť len pri schodoch s 3-dielnym dreveným rebríkom. Štandardne sa montuje na ľavej strane rebríka.

 

Madlo LXH

Madlo LXH

Kovové madlo uľahčuje pohyb po rebríku a zvyšuje komfort a bezpečnosť používania podkrovných schodov. Skrutkuje sa k hornému dielu rebríka. Montáž madlá na ľavej strane vylučuje možnosť namontovania odľahčujúceho mechanizmu LXM.

 

Nástavný rám LXN

Rám LXN

Nástavný rám z borovicového dreva skvele ladí so skrinkou namontovaných podkrovných schodov a umožňuje esteticky dohotovit stropný otvor. V prípade stropov s hrúbkou väčšou ako 31 cm, 4dielných skladacích schodov a sťahovacích schodov LST a LSZ navyše slúži ako diel predlžujúci výšku skrinky, a umožňuje montáž horného krytu LXW. Štandardná výška nástavného rámu LXN je 10 cm; maximálna atypická výška rámu je 16 cm pre schody LDK a 20 cm pre ostatné typy podkrovných schodov.

 

Horný kryt LXW

Kryt LXW

Horný kryt zabraňuje naviatiu a nahromadeniu prachu z podkrovia na poklope a rebríku zložených podkrovných schodov. Zlepšuje termoizolačné parametre a tesniace vlastnosti schodov, na ktorých je namontovaný. Súčasťou horného krytu je rám s obvodovým tesnením a poklopom hrúbky 3,6 cm, kovania, montážne úchyty, plynový piest a kľučka. Výška skrinky je 20 cm. Horný kryt je možné uzavrieť aj z pôjdu pomocou dodatočnej kľuky LXZ.

Poznámka: dostupný pre schody LWS, LWK, LWZ, LWL, LTK, LWT, LWT PH, LWF 45, LMS, LMK, LML, LMF 45, LMF, LST, LSZ. Pre štvordielne schody LWS, LWK, LTK, LWT, LWF 45 a pre schody LST, LSZ je nutné pred montážou horného krytu LXW použiť nástavný rám LXN. Rozmery horného krytu zodpovedajú rozmerom podkrovných schodov.

 

Kľučka LXZ

Klika LXZ

Dodatočná kľučka, ktorá umožňuje uzavrieť horný kryt LXW z podkrovia, napr. pri údržbových prácach na pôjde alebo na streche. Montuje sa na vonkajšiu stranu poklopu horného krytu.

 

Prídavný stupeň LXT

Stupeň LXT

Prídavný stupeň uľahčuje vstup na pôjd, zvyšuje pohodlie a zaisťuje bezpečný prístup do podkrovných priestorov. Drevený stupeň LXT sa štandardne montuje medzi posledným stupňom rebríka a podlahou na pôjde. Odporúča sa najmä v prípadoch, kedy je na schodoch namontovaný horný kryt, a keď sú schody osadené v hrubom strope.

 

Montážne uholníky LXK

Úhelníky LXK

Montážne uholníky zjednodušujú a zefektívňujú montáž schodov v strope. Namontované v rohoch skrinky spevňujú jej konštrukciu a zaisťujú rovnakú dĺžku uhlopriečok. Skrutkované závitové tyče zaručujú rýchle a presné osadenie schodov v stropnej konštrukcii.

 

Montážna sada LXK-D

Sada LXK-D

Táto montážna sada uľahčuje a urýchľuje montáž podkrovných schodov LML Lux v strope, na ktorom bol už namontovaný výlez na plochú strechu DRL. Je prispôsobená pre montáž v stropoch s hrúbkou min. 38 cm a max. 50 cm.

 

Izolačná sada LXD

Sada LXD

Izolačná sada je určená na rýchle zateplenie a utesnenie medzery medzi skrinkou namontovaných schodov a otvorom v strope. Použitie sady zaručuje správne prevedenie tzv. "Teplé montáže", ktorá je kľúčová najmä v nízkoenergetických stavbách. Súčasťou sady je parotesný golier, termoizolačný materiál z ovčej vlny a paropriepustný golier.

 

Návody a podpora