Novinky - Elektrické markízy AMZ Z-Wave - FAKRO

Elektrické markízy AMZ Z-Wave

Markiza elektrycznaElektrická markíza je výborným spojením účinnej ochrany pred nahrievaním a najvyššieho komfortu ovládania. Keďže markíza absorbuje slnečné žiarenie už pred sklom a emituje teplo smerom von a nie do miestnosti, oveľa lepšie pred nadmerným prehrievaním počas slnečných dní ako vnútorné doplnky. 

Zároveň umožňuje prísun prirodzeného svetla a vizuálny kontakt s okolím. Umiestnenie markízy za oknom navyše nezmenšuje presklenú plochu. Markíza zaisťuje až 8-krát účinnejšiu ochranu pred nahrievaním ako je tomu v prípade použitia vnútorných doplnkov. Ovládanie pomocou diaľkového ovládača alebo úplne automatický chod podľa intenzity slnečného žiarenia prináša výnimočne jednoduchú ochranu pred nahrievaním podkrovia.

 

AMZ Z-Wave je napájaná z el. siete a ovládaná pomocou diaľkového ovládača alebo nástenného ovládacieho panela. Spolupracuje s elektricky ovládanými výrobkami FAKRO vybavenými modulom Z-Wave, napr. s oknom FTP-V Electro Z-Wave. Vo výnimočných prípadoch je markízu možné ovládať servisným tlačidlom umiestneným na markíze. Pre napájanie markízy je potrebné zakúpiť zdroj 12V DC.

 

AMZ Z-WaveMarkíza AMZ je vyrobená z trvanlivého materiálu zo sklených vláken odolného voči atmosférickým vplyvom. Je zrolovaná vo valčeku s motorovou jednotkou a vložená do hliníkovej kazety umiestnenej nad oknom. Na okrajoch látky je zatavený pásik, ktorý udržuje správne napnutie tkaniny medzi vodiacimi lištami a bráni vypadávaniu látky z vodiacej lišty. Spojenie materiál-profil zvyšuje jej odolnosť proti vetru - vďaka tomu markíza vydrží poryvy vetra s rýchlosťou až 120 km/h a pri bočnom vetre až 220 km/h.

 

 

Viac informácií na strane výrobku