Oplechovanie komína GZK - FAKRO

Oplechovanie komína GZK

Oplechovanie komína GZK je systémové tesniace lemovanie, ktoré umožňuje jednoduché prevedenie tesného a estetického oplechovania okolo komína. Špeciálne navrhnuté a precízne vyrobené prvky tesne spájajú komín so strešnou krytinou a výrazne skracujú čas potrebný na prevedenie oplechovania. Môže sa použiť v streche so sklonom od 15 do 70 stupňov. Elastický pás v dolnej časti umožňuje jeho prispôsobenie všetkých typom strešných krytín. Oplechovanie je vyrobené z hliníkového plechu, ktorý je potiahnutý modifikovaným polyesterom a vyznačuje sa dlhou životnosťou a odolnosťou proti atmosférickým vplyvom.

Predlžujúci modul GZM

V prípade komínov atypickej dĺžky sa používa dodatočný predlžujúci modul GZM. Umožňuje predĺžiť dĺžku komínového oplechovania GZK-AS o 1 m alebo jeho násobky. Modul GZM je možné použiť aj pri univerzálnom oplechovaní GZK-AV, takže sa môže využiť pri komínoch dlhších ako 180 cm.

 

Oplechovanie komína GZK je dostupné v dvoch verziách.

1. Univerzálne oplechovanie komína GZK- AV
Univerzálne oplechovanie komína GZK-AV umožňuje utesniť komín s maximálnou šírkou 95 cm a dĺžkou 180 cm. Je to možné vďaka použitiu regulovateľných častí lemovania (oplechovania). Ak má komín menšie rozmery, plechy lemovania možno jednoducho skrátiť na potrebný rozmer. 


2. Pevné oplechovanie komína GZK-AS
Oplechovanie komína GZK-AS sa ponúka v dvoch šírkach prispôsobených najbežnejším rozmerom komínov používaných na trhu.

Oplechovanie komína GZK
  • Pevné oplechovanie komína GZK-AS 38 umožňuje montáž na komíne so šírkou 38 cm. Maximálna dĺžka komína je 100 cm.
Oplechovanie komína GZK
  • Pevné oplechovanie komína GZK-AS 51 umožňuje oplechovanie komína so šírkou 51 cm. Maximálna dĺžka komína je 100 cm.

Oplechovanie komína GZKKeďže štandardná dĺžka bočného odkvapu komínového oplechovania GZK-AS predstavuje 1 m, použitie takéhoto oplechovania závisí od skutočnej dĺžky komína "a" a uhla sklonu strechy "α". Nižšie sú uvedené možnosti použitia oplechovania (GZK-AS) do max. dĺžky komína pri najčastejších uhloch strechy. V prípade dĺžky väčšej ako 1 m je potrebné použiť predlžovací modul GZM. 

Dobre vytvarované prvky lemovania umožňujú oplechovanie komína nachádzajúceho sa v streche so sklonom od 15 do 70 stupňov. Elastický pás v dolnej časti umožňuje použiť oplechovanie vo všetkých typoch strešných krytín. Lemovanie je vyrobené z hliníkového plechu, ktorý obsahuje modifikovaný polyester s vysokou trvácnosťou a odolnosťou voči atmosférickým vplyvom.

 

Sklon strechy α [º] Skutočná dĺžka komína
a [m]
Dĺžka komína
po ploche strechy c [m]
25 0,90 0,99
35 0,80 0,98
45 0,70 0,99
60 0,50 1,00

Sivohnedý odtieň RAL 7022 je ponúkaný bez príplatku a výborne ladí s väčšinou strešných krytín.  Oplechovanie vo farbách RAL 7035, RAL 8019, RAL 9005 je dostupné za príplatok 10%.

Oplechovanie v iných farbách z palety RAL je dostupné za príplatok 60%.

 

Oplechovanie komína GZK

Cenník s rozmermi

Cenník s rozmermiCenník v elektronickej podobe PDF