Świetlik rurowy ze sztywną rurą światłonośną SRT

SR_ s plochým zasklením, s pevným svetlovodným tubusom a s presvetlením

Opis

SR_ s pevným svetlovodným tubusom

SR_-L s pevným tubusom a s presvetlením podkrovia denným svetlom.

Poskytuje jednoduchšie využívanie priestorov nachádzajúcich sa priamo pod namontovaným svetlovodom.

Nová konštrukcia svetlovodu sa vyznačuje:

  • cca 10% lepším koeficientom prestupu tepla U v porovnaní s verziou s kupolou,
  • integrovaným tesniacim lemovaním - rýchlejšia montáž svetlovodu.

Tubusový svetlovod SR_ pozostáva z: strešnej časti, 3 prvkov svetlovodného tubusu SRM 61cm, kolena SRK*, stropného rámu s prizmatickým difúzorom a montážnej sady. Celková dĺžka všetkých častí svetlovodného tubusu zložených v priamke je 2,1m (*SR_ 550 - 1,8 m).

 

 

Charakteristika

  • Pevný svetlovodný tubus - Svetlovodný tubus je vyrobený z hliníka so super reflexnou vrstvou na báze striebra, ktorá sa vyznačuje odrážaním svetla viac ako 98%. Minimálne straty prenosu svetla umožňujú zabudovať svetlovody SR_ o dĺžke až 12 m. Počas montáže nie je potrebné skracovať časti svetlovodného tubusu, nakoľko jeho konštrukcia je založená na princípe teleskopu. Za účelom dosiahnutia požadovanej dĺžky stačí vsunúť jeden prvok hlbšie do druhého. 
  • Koleno - Koleno SRK mení sklon svetlovodného tubusu v rozsahu 0-65°. Pre SR_ a SR_-L 550 dostupné len na objednávku (nie je súčasťou balenia svetlovodu).
  • Strešná časť -  Pozostáva z hliníkového rámu, do ktorého je vložené tvrdené sklo hrúbky 4 mm. Do profilu rámu je zvnútra namontovaný prvok umožňujúci použitie svetlovodného tubusu. Je vyrobený z hliníkového plechu alebo zo špeciálneho plexiskla (organického skla, verzia s doplnkovým presvetlením podkrovia -L). Strešná časť svetlovodu je integrovaná s tesniacim lemovaním. Použitá sivohnedá farba RAL 7022 ideálne ladí s väčšinou štandardných strešných krytín.
  • Stropný rám - Nový stropný rám je vyrobený z plexiskla (organické sklo) a obsahuje difúzor. Kryt je vyrobený z vysoko odolného materiálu matnej bielej farby. Stropné časti svetlovodov s plochým zasklením sú viac zaoblené ako pri svetlovodoch s kupolou. 

 

 

Prierez svetlovodu SR_:

SR_ s plochým zasklením, s pevným svetlovodným tubusom a s presvetlením

Rozsah montáže 15°-60°.

Cenník

CenníkCenník v PDF           

 

Návody

Fotogaléria