Świetlik rurowy ze sztywną rurą światłonośną SRT

SF_ s plochým zasklením, ohybným svetlovodným tubusom a presvetlením

SF_  s plochým zasklením, ohybným svetlovodným tubusom a presvetlenímOpis

SF_ s ohybným svetlovodným tubusom.
SF_-L s ohybným svetlovodným tubusom a presvetlením podkrovia prirodzeným svetlom.

Zaisťuje jednoduchšie využívanie priestorov pod miestom montáže svetlovodu.


Nová konštrukcia tubusového svetlovodu je vyznačuje:

  • o cca 10% lepším koeficientom prestupu tepla Uw v porovnaní s verziou s kupolou,
  • integrovaným tesniacim lemovaním - rýchlejšia montáž svetlovodu.

Svetlovod sa skladá z: strešnej časti, ohybného svetlovodného tubusu dĺžky 2,1 m, stropného rámu, prizmatického difúzora a z montážnej sady.

 

Charakteristika

  • Ohybný svetlovodný tubus -  Vyrobený je z metalizovaného polyesteru a spevnený aj železným drôtom. Takáto kombinácia umožňuje vytvoriť pevnú konštrukciu svetlovodného tubusu. Vďaka svojej pružnosti je ideálnym riešením na montáž v kratších úsekoch v priestoroch s konštrukčnými prekážkami, ktoré je nutné obchádzať. Maximálna odporúčaná dĺžka ohybného svetlovodného tubusu je 4 m pri priemere 350 mm a 6 m pri priemere 550 mm.
  • Strešná časť -  Pozostáva z hliníkového rámu, do ktorého je vložené tvrdené sklo hrúbky 4 mm. Do profilu rámu je zvnútra namontovaný prvok umožňujúci použitie svetlovodného tubusu. Je vyrobený z hliníkového plechu alebo zo špeciálneho plexiskla (organického skla, verzia s doplnkovým presvetlením podkrovia -L). Strešná časť svetlovodu je integrovaná s tesniacim lemovaním. Použitá sivohnedá farba RAL 7022 ideálne ladí s väčšinou štandardných strešných krytín.
  • Stropný rám - Nový stropný rám je vyrobený z plexiskla (organické sklo) a obsahuje difúzor. Kryt je vyrobený z vysoko odolného materiálu matnej bielej farby. Stropné časti svetlovodov s plochým zasklením sú viac zaoblené ako pri svetlovodoch s kupolou. 

 

Prierez svetlovodu SF_:

 SF_  s plochým zasklením, ohybným svetlovodným tubusom a presvetlením

Rozsah montáže 15°-60°.

Cenník

CenníkCenník v PDF           

 

Návody

Fotogaléria