Príslušenstvo pre tubusové svetlovody  - FAKRO

Príslušenstvo pre tubusové svetlovody

Lemovanie pre tubusové svetlovody SLS, SLZ, SLH

Lemovanie umožňuje riadne namontovanie svetlovodov v ploche strechy. Precízne konštruovanie umožňuje odolné a tesné spojenie svetlovodov so strešnou krytinou. V ponuke FAKRO sú dostupné tri typy lemovania, ktoré umožňujú montáž tubusových svetlovodov vo väčšine strešných krytín.

 

Tesniace lemovanie SLS

Tesniace lemovanie SLS je určené na použitie s plochými krytinami s hrúbkou do 10mm (2 vrstvy po 5 mm) ako lepenka, bitúmenové šindle, krytinová bridlica a pod.

 

Kołnierz uszczelniający SLS

Tesniace lemovanie SLZ

Tesniace lemovanie SLZ do krytín s výškou profilu do 45 mm, napr.: škridľa, profilovaný plech.

 

Kołnierz uszczelniający SLZ

 

Kołnierz SLH

Lemovanie SLH do krytín s výškou profilu do 90 mm, napr.: škridľa, vysoko profilovaný plech.

Kołnierz SLH

 

Systém pre ploché strechy SLP a SFP

Tubusové svetlovody je možné použiť v budovách s plochou strechou. Často sa stáva, že po plochou strechou sú aj miestnosti, v ktorých nie je možnosť použiť štandardné fasádne alebo strešné okná. Ideálnym riešením  v takýchto prípadoch je montáž špeciálne navrhnutého systému pre ploché strechy. Na montáž je potrebná špeciálna sada, ktorá pozostáva z dvoch častí - zatepleného rámu SFP a lemovania SLP. Nadstavbový rám je vyrobený z pozinkovaného oceľového plechu, ktorý je zvnútra zateplený polystyrénom. 

 

 Zateplený nadstavbový rám SFP s lemovaním SLP

Tubusové svetlovody sú veľmi často používané v plochých strechách. Na ich montáž je potrebná špeciálna sada, ktorá sa skladá z dvoch častí - zatepleného nadstavbového rámu SFP a lemovania SLP.

Podstawa ociepleniowa SFP oraz kołnierz SLP

 

 Nadstavbový rám SFP

Nadstavbový rám SFP je vyrobený z pozinkovaného oceľového plechu, ktorý je zvnútra zateplený polystyrénom.

 Podstawa SFP

 

Príslušenstvo pre svetlovody

 

Osvetľujúca lampa SLO

Lampa sa používa ako alternatívne osvetlenie miestnosti a montuje sa zvnútra svetlovodu. Príkon žiarovky je max. 40 W (E27).

 

 

Lampka oświetleniowa SLO

Sada predlžujúca ohybný tubus SLM

Prvky sady: spájajúci prstenec, časť svetlovodnej rúry s dĺžkou 120 cm, montážna páska. Možnosť objednať iné dĺžky svetlovodného tubusu, ktoré sú násobkami 30 cm (napr. 60 cm, 90 cm, 150 cm).

Zestaw przedłużający giętką rurę światłonośną SLM

Prvok predlžujúci pevný tubus SRM

Vyrobený z hliníka (dĺžka prvku je 61cm), zvnútra pokrytý superreflexnou vrstvou striebra. Tubusový svetlovod SRT môže byť predĺžený až na dĺžku 12 metrov. Pri montáži pevného tubusu nie je potrebné jeho časti skracovať, nakoľko je konštruovaný na princípe teleskopu. Pre získanie požadovanej dĺžky stačí zasunúť jeden diel do druhého.

Element przedłużający sztywną rurę SRM

Koleno SRK

Koleno SRK mení uhol svetlovodného tubusu v rozsahu od 0 - 65°. Pre svetlovod SRT 550 je dostupné len na objednávku (nie je v balení).

 

Kolanko SRK

Podporný prstenec SLC

Prstenec SLC sa používa vtedy, keď je celková dĺžka ohybného tubusu väčšia ako 5 m. Použitie prstencov slúži na prevzatie časti váhy svetlovodného tubusu (odľahčenie), čím sa má zabrániť neželanému odpojeniu tubusu od lemovania svetlovodu.

 

Podporný prstenec SRC

Prstenec SRC sa používa vtedy, keď je celková dĺžka pevného tubusu väčšia ako 4 m. Odľahčuje svetlovodný tubus.

 

 

Cenník s rozmermi

Cenník s rozmermiCenník v elektronickej podobe PDF