Výklopně-kyvná okna preSelect MAX

Kývno-výklopné okná preSelect MAX

 

V novom kývno-výklopnom okne FPP-V preSelect MAX sa krídlo vyklápa v uhle až 45°, čo je takmer o 30% viac ako v predchádzajúcej verzii okna. Takýto rozsah otvorenia umožňuje ešte väčšie využitie dodatočne vytvoreného priestoru v podkroví. Inovatívny systém kovania zaručuje realizáciu iba jednej zvolenej funkcie otvárania krídla a jeho plnú stabilitu, a to ako pri výklopnej, tak aj pri kývnej funkcii; oba spôsoby otvárania sú oddelené. To zaručuje vysokú životnosť výrobku a bezpečnosť použitia.

 

• Široká ponuka vnútorných a vonkajších doplnkov vrátane príslušenstva.

• Zvýšená odolnosť proti vlámaniu - systém topSafe.

• Jednoduchý spôsob čistenia vonkajšieho skla a nasadzovanie markízy vďaka západke blokujúci otvorené krídlo v pootočenej polohe o 180°.

 

 

preSelect MAX

• Pohodlná obsluha pomocou kľučky umiestnenej v dolnej časti krídla. Kľučka Elegant umožňuje štrbinové vetranie v dvoch polohách.

• Voľba funkcie otváranie okna pomocou ľahko prístupného prepínača preSelect, ktorý sa nachádza v dolnej časti rámu.

• Rozsah montáže 15-55 °, u špeciálnej verzie 55-85 °

 

Technologie thermoProOkná vyrobené technológiou ThermoPro

Systém topSafeOkná vyrobené v systéme topSafe

 

 

Dvě možnosti otevírání

 

 

Dve možnosti otvárania

Okno preSelect MAX ponúka dva na sebe nezávislé spôsoby otvárania: výklopný a kyvný. Samostatné otváracie funkcie zaisťujú stabilitu a zvyšujú bezpečnosť používania. Inovatívny systém kovania zaručuje plnú stabilitu krídla pri oboch spôsoboch otvárania. Možnosť vyklopenia krídla navonok poskytuje dodatočný priestor v podkroví a panoramatické výhľady do okolia. V kyvnom režime je možné zablokovať krídlo pre ľahšie čistenie vonkajšieho skla.

 

 

Prepínač preSelect MAX

Nové kývno-výklopné okno má zmenenú polohu posuvného prepínača preSelect, ktorý je u novej verzie okna umiestnený v spodnej časti rámu, aby sa zaistila lepšia funkčnosť a pohodlnejšie ovládanie. Prepínač sa používa pre zmenu spôsobu otvárania okna a pri úplne zatvorenom okne ho nevidno.

Přepínač preSelect MAX

Automatická ventilační klapka V40P

 

 

Automatická ventilačná klapka V40P

Ventilačná klapka V40P automaticky prispôsobuje prierez ventilačného kanála prúdenia vzduchu a zaisťuje prísun optimálneho množstva vzduchu do miestnosti. Poskytuje tiež zdravú mikroklímu v podkroví, úsporu energie a nižšie náklady na vykurovanie.

 

 

Systém topSafe

V novom okne preSelect MAX bol použitý rad unikátnych funkcií známych z predchádzajúceho modelu - ako napr. Systém topSafe, ktorý zaručuje zvýšenú bezpečnosť a ochranu strešného okna, rovnako ako odolnosť proti vlámaniu.

Systém topSafe

Technologie thermoPro

 

 

Technológia thermoPro

Použitie technológie thermoPro zvyšuje kvalitu a parametre strešných okien, čo má za následok ich vyššiu energetickú účinnosť, dlhšiu životnosť, vynikajúce tesniace vlastnosti a ľahšiu montáž.

 

 

Veľké presklenia

Kývno-výklopné okná preSelect MAX sú štandardne dostupné s dvojsklom U3. Konštrukcia okna umožňuje vyrobiť veľké rozmery okien dokonca v prevedení s trojsklom. V ponuke sú dostupné rozmery od 78x160 (s trojsklom U5) a rozmery od 94x118 (s dvojsklom U3), a tiež rozmery 114x160, 134x118 a 134x140.

Velká prosklení

 

 • FPP-V preSelect MAX


  • automatická ventilačná klapka V40P
  • borovicové drevo najvyššej kvality lepené vrstvovo, vákuovo impregnované
  • lakované dvoma vrstvami transparentného ekologicky neškodného akrylového laku
  • 0,93 W/m²K koeficient Uw 0,5 W/m²K koeficient Ug 33 dB koeficient Rw 4HT-10-4H-10-4HT zasklenie krypton zasklenie plnené plynom + vonkajšie tvrdené sklo automatická V40P typ ventilačnej mriežky až 49 m³/h účinnosť ventilačnej mriežky dvě vrstvy lakovanie dreva čtyřnásobné tesnenie + mikrovetranie okna Elegant kľučka
  • 1,3 W/m²K koeficient Uw 1,0 W/m²K koeficient Ug 33 dB koeficient Rw 4H-16-4T zasklenie argon zasklenie plnené plynom + vonkajšie tvrdené sklo automatická V40P typ ventilačnej mriežky až 49 m³/h účinnosť ventilačnej mriežky dvě vrstvy lakovanie dreva čtyřnásobné tesnenie + mikrovetranie okna Elegant kľučka
 • FPU-V preSelect MAX


  • automatická ventilační klapka V40P
  • borovicové drevo najvyššej kvality lepené vrstvovo, vákuovo impregnované
  • lakované tromi vrstvami polyuretánového laku, ktoré na povrchu okna vytvára trvalý a ideálne hladký biely ochranný povlak
  • určené do priestorov, kde sa periodicky objavuje zvýšená vlhkosť vzduchu (kuchyne, kúpeľne)
  • 0,93 W/m²K koeficient Uw 0,5 W/m²K koeficient Ug 33 dB koeficient Rw 4HT-10-4H-10-4HT zasklenie krypton zasklenie plnené plynom + vonkajšie tvrdené sklo automatická V40P typ ventilačnej mriežky až 49 m³/h účinnosť ventilačnej mriežky tři vrstvy lakovanie dreva čtyřnásobné tesnenie + mikrovetranie okna Elegant kľučka
  • 1,3 W/m²K koeficient Uw 1,0 W/m²K koeficient Ug 33 dB koeficient Rw 4H-16-4T zasklenie argon zasklenie plnené plynom + vonkajšie tvrdené sklo automatická V40P typ ventilačnej mriežky až 49 m³/h účinnosť ventilačnej mriežky tři vrstvy lakovanie dreva čtyřnásobné tesnenie + mikrovetranie okna Elegant kľučka