Niestandardowe okna dachowe

Atypické okná

Okno kolebkowe

Okno oblúkové

Oblúkové okno je špeciálnou konštrukciou okna, ktoré má rám, krídlo i zasklenie v tvare oblúku. Lemovanie okna je tiež prispôsobené tvaru okna. Okno sa otvára kyvne kľučkou v dolnej časti krídla. Oblúkové okno je atyp, je navrhované a vyrábané na individuálnu objednávku zákazníka.

 

 

Okno ze szprosem

Okno s deliacou lištou

Okno FAKRO s deliacou lištou je určené na zabudovanie do starších, historických budov (pamiatky). Jeho charakteristickou črtou je stredová vertikálna deliaca lišta čiernej farby, blízka farbe RAL 9005, ktorá je prispôsobená tradičnému stavebníctvu. Použitím okien s deliacimi lištami môžeme zachovať výnimočný vzhľad budovy zvonku a zároveň vytvoriť pohodlný a moderný interiér. Okná s deliacou lištou majú všetky výhody strešných okien FAKRO. Sú dostupné vo všetkých štandardných rozmeroch, vo verzii: strešné okná s deliacou lištou, kyvno-výklopné s deliacou lištou a výlezové okná s deliacou lištou.

 

Niestandardowe kształty

Atypické tvary

Okná FAKRO môžu byť v rôznorodých tvaroch podľa požiadaviek zákazníka. Zasklenie pozostáva z vonkajšieho tvrdeného skla a vnútorného tvrdeného skla s nízkoemisnou vrstvou 4H–16–4HT. Okná tohto typu vystupujú iba v neotvárateľnej verzii. Pri objednávaní okien neštandardných tvarov je nutné uviesť uhol sklonu strechy, ako aj typ strešnej krytiny a nákres s rozmermi a podrobným popisom uhlov. V objednávke je potrebné uviesť aj informáciu, či ide o samostatné okno, alebo bude tvoriť zostavu s inými oknami.

 

Niestandardowe oblachowanie

Atypické oplechovanie

Vonkajšie oplechovanie okna a tesniace lemovanie môžu byť vyrobené nielen z hliníkového plechu, ale aj podľa požiadavky zákazníka z medi CU alebo titánzinku TC.