Atypické zasklenie

Szyba witrażowa

Vitrážové zasklenie

Zasklenie s trvalým, individuálnym vzorom. Proces tvorby vitráže je založený na nanesení kontúr kresby zo živice na sklo. Priestor medzi líniami kontúr je vyplnený farebnou živicou. Živicové kontúry neprepúšťajú svetlo. Farby, ktoré vypĺňajú kontúry, sú polopriepustné v závislosti od intenzity farbiva. Je možné na skle ponechať iba kontúry. S ohľadom na vizuálny efekt a čistenia zasklenia sú vzory umiestnené zvnútra. V ponuke je aj možnosť vybrať si z 200 štandardných vzorov, alebo navrhnúť vzor podľa zákazníkovho želania. Každý zákazník si môže navrhnúť aj vlastný, originálny vzor, ktorý sa nanesie na okno. Strešné okno s vitrážovým zasklením zdôrazňuje výnimočnosť interiéru a dodáva podkroviu originálny charakter.

Vzory vitráže

 

Kliknutím zväčšíte

Vzory vitráže Vzory vitráže Vzory vitráže Vzory vitráže Vzory vitráže Vzory vitráže
Vzory vitráže

Laminované sklo (bezpečnostné) s ľahkozmývateľným povrchom

Vonkajšie tvrdené sklo má ľahkozmývateľný povrch. Špeciálny povrch obmedzuje hromadenie nečistôt na skle a uľahčuje tak udržiavanie skla v čistote. V prvej fáze povrch reaguje s UV žiarením prirodzeného denného svetla a rozkladá organické nečistoty. Druhá fáza procesu prebieha, keď steká voda po skle. Sklo má hydrofilnú vrstvu, preto voda nesteká v kvpakách, ale v súvislej vrstve a zmýva nečistoty. V porovnaní s obyčajným sklom vysychá veľmi rýchlo a voda nezanecháva šmuhy.
Vnútorné laminované sklo pozostáva z dvoch vrstiev skla hrúbky 3 mm každé. Medzi nimi je vložená fólia z PVB hrúbky 0,38 mm. Laminované sklo je umiestnené v zasklení zo strany interiéru a má nízkoemisnú vrstvu. Pri prípadnom rozbití laminovaného skla zostávajú úlomky na fólii. Laminované sklo obmedzuje aj prenikanie UV žiarenia až o 92%.

Vzory vitráže

Absorbčné sklo - W

Obmedzuje prenikanie slnečného žiarenia do miestnosti. Zasklenie je dostupné vo farbách: modrá, hnedá, sivá a zelená. Absorbčné sklo je tvrdené a umiestnené z vonkajšej strany zasklenia. Vnútorné sklo zasklenia je sklo s nízkoemisnou vrstvou.

Vzory vitráže

Ornamentové sklo - O

Jeden z povrchov ornamentového zasklenia zostáva hladký a druhý má pravidelné alebo nepravidelné vzory s rôznymi motívmi. Povrch so vzorom je umiestnený zvnútra, pričom hladký povrch z vonkajšej strany zasklenia umožňuje jeho jednoduché umytie. Ornamentové sklo je tvrdené, umiestnené z vonkajšej strany zasklenia a má vnútorné sklo s nízkoemisným povrchom.

Vzory vitráže

Reflexné zasklenie - H

Odráža slnečné žiarenie a zvonku pôsobí ako zrkadlo. Je dostupné vo farbe: modrej, hnedej, sivej a zelenej. Môže byť aj v prevedení bezfarebného reflexného skla. Ide o tvrdené sklo umiestnené v zasklení ako vonkajšie sklo spojené s vnútorným sklom s nízkoemisným povrchom.

Vzory vitráže

Super energeticky úsporné zasklenie

Ide o dvojkomorové zasklenie, ktoré pozostáva z jedného tvrdeného skla hrúbky 4 mm (vnútorné sklo) a dvoch skiel, ktoré sú tiež tvrdené s hrúbkou 4 mm a sú vyrobené z nízkoemisného skla (krajné sklá). V tomto zasklení je nízkoemisný povrch na dvoch krajných sklách a otočený dovnútra zasklenia. Obe komory (priestory medzi sklami) majú po 10 mm a sú plnené vzácnym plynom. Takéto zasklenie umožňuje získanie výborných tepelnoizolačných parametrov U=0,5Wm2K. Použitie super energeticky úsporného zasklenia vo výraznej miere obmedzuje tepelné straty cez strešné okno.

Vzory vitráže

Akustické zasklenie

Významne redukuje prenikanie hluku do miestnosti. Pozostáva z tvrdeného vonkajšieho skla a špeciálne laminovaného vnútorného skla. Vnútorné sklo má vrstvu zvukotesnej fólie, ktorá obmedzuje prenikanie hluku. Zasklenie je plnené vzácnym plynom - kryptónom. Má výborné akustické parametre R=41 dB. Zasklenie navyše redukuje UV žiarenie až o 98%. Okno s akustickým zasklením je štandardne vyrobené bez ventilačnej mriežky.

Vzory vitráže

 

 


 

Sklo so zvýšenou odolnosťou proti vlámaniu triedy P4 redukujúce UV žiarenie až o 99%

Sklo so zvýšenou odolnosťou proti vlámaniu a rozbitiu je umiestnené zvnútra miestnosti a pozostáva z dvoch vrstiev skla s hrúbkou 4 mm každá, preložené fóliou z PVB hrúbky 1,52 mm. Sklo so zvýšenou odolnosťou proti vlámaniu je pokryté nízkoemisnou vrstvou. V zasklení je s vonkajším tvrdeným sklom. 

Použitie

  • vo veľkej miere obmedzuje možnosť vlámania do miestnosti cez strešné okno,
  • predchádza alebo obmedzuje riziko zranenia v prípade rozbitia skla. Po rozbití zostávajú úlomky skla na fólii, čím sa minimalizuje možnosť poranenia.
  • chráni pred škodlivým pôsobením UV žiarenia až o 99 %,
  • má veľmi dobré akustické vlastnosti.