Široká ponuka modelov podkrovných schodov - FAKRO

Podkrovné schody FAKRO

Umožňujú jednoduchý a bezpečný výstup do neobývaného podkrovia bez nutnosti zaobstarania nákladných a veľa priestoru zaberajúcich pevných schodov. Spĺňajú všetky technické požiadavky a bezpečnostné normy a tak zaisťujú úplné pohodlie používania.

Úspora miesta

Podkrovné schody FAKRO pri skladaní a rozkladaní rebríka nepotrebujú veľa priestoru a po zložení sa "schovajú" v strope. Tým sa šetrí miesto v miestnosti, v ktorej boli schody namontované.

Jednoduchá montáž

Systém montáže umožňuje jednoduchú montáž schodov dvomi osobami a prispôsobenie dĺžky rebríka výške miestnosti. Schody sú zákazníkom dodávané zmontované a nevyžadujú prípravy pred montážou.

Pohodlná manipulácia

Konštrukcia mechanizmu odľahčujúceho poklop schodov (pri niektorých typoch aj rebrík) zjednodušuje manipuláciu so schodmi. K podkrovným schodom sa dodáva aj teleskopická tyč pre pohodlné rozloženie a zloženie schodov.

Príslušenstvo

Pre zvýšenie pohodlia používania a na zrýchlenie montáže je pre segmentové schody FAKRO dostupné aj doplnkové príslušenstvo.

Záruka

Podkrovné schody FAKRO majú záruku 2 roky.

 


Výber podkrovných schodov

Firma FAKRO má vo svojej ponuke rôzne typy podkrovných schodov, ktoré uspokoja individuálne požiadavky zákazníkov. Všetky typy skladacích schodov FAKRO zaisťujú tesnosť a tepelnú izoláciu a spĺňajú normu EN 14975. Schody LWS sú základný typ schodov FAKRO. Väčší komfort používania zaručujú schody LWK, ktoré sú vybavené madlom, koncovkami a poklopom bielej farby.

Schody LWZ umožňujú skrátiť na minimum čas potrebný na montáž schodov s dreveným rebríkom.

Ďalším výrobkom zo skupiny s väčším komfortom používania sú schody  LWL s doplnkovým madlom na strednom segmente a s mechanizmom, ktorý uľahčuje skladanie a rozkladanie rebríka.
 

segmentowe z drewnianą drabinką segmentowe z metalową drabinką nożycowe   bariera LX drzwi kolankowe
Skladacie s dreveným rebríkom Skladacie s kovovým rebríkom

Nožnicové

  Doplnky Podkrovné dvierka

Do skupiny schodov  na špeciálne použitie patria tepelnoizolačné schody LTK Thermo určené pre zákazníkov, ktorým záleží na čo najnižšom koeficiente prestupu tepla. Špeciálne pre pasívne stavby boli navrhnuté super tepelnoizolačné schody LWT s tromi tesneniami, ktoré zaistia výbornú tesnosť.

V prípade, že nie je dostatok miesta na rozloženie rebríka schodov, odporúča sa použiť výsuvné schody LDK, vybavené rovnako ako schody LWK.

Ak majú schody predstavovať prekážku ohňu a zabraňovať prieniku ohňa, je možnosť vybrať si ohňovzdorné schody - segmentové  s dreveným rebríkom LWF, LMF so segmentovým kovovým rebríkom alebo nožnicové schody LSF.

Do často využívaných miest sa výborne hodia schody LMS s kovovým rebríkom so zvýšenou odolnosťou. Schody tohto typu sú  LMK - vybavené aj madlom a poklopom bielej farby.

Ak vám záleží na maximálne jednoduchom a rýchlom spôsobe montáže, ako aj na vysokom komforte používania, odporúčame schody LML a všetky typy nožnicových schodov. Nožnicové schody LST, LSZ majú malé rozmery rámu a sú určené do miest, v ktorých nie je možnosť použiť segmentové skladacie schody.

Použitie špeciálneho mechanizmu umožňuje ich otváranie a skladanie pomocou teleskopickej tyče, aj preto sú odporúčané najmä vo vysokých miestnostiach.