Akcesoria do schodów segmentowych

Príslušenstvo pre podkrovné schody

Bariéra  LXB-U

bariera LXB  

Ochranná bariéra z borovicového dreva zaisťuje (zo strany podkrovia) otvor v podlahe podkrovia a taktiež uľahčuje výstup po rebríku schodov. Bariéra LXB-U je montovaná priamo do podlahy pomocou montážnych uholníkov, doplnkovo má oceľové príchytky spevňujúce jej konštrukciu.  Bariéra LXB-U je prispôsobená najväčšiemu rozmeru schodov - 86x140 cm, vďaka čomu je možné použiť ju pre všetky menšie rozmery schodov bez nutnosti krátenia častí.

Lišty LXL

LXL

listwy LXLLXL-PVC Príslušenstvo pre podkrovné schody

Ukončovacie lišty slúžia na zakrytie štrbín okolo schodov po ich montáži v strope. Vyrobenú sú z borovicového dreva v prírodnej (LXL-P), bielej farbe (LXL-W) alebo z PVC (lišty LXL-PVC). Jednoduchá montáž umožňuje rýchle a estetické prevedenie namontovaných schodov. V prípade PVC líšt ide o spojenie s rámom bez klincov.

Lišty LXL-PVC sú v bielom prevedení.

 

LXL LXL-PVC 
Príslušenstvo pre podkrovné schody Príslušenstvo pre podkrovné schody

Koncovky LXS

stopka LXS

Koncovky hnedej farby sú montované na poslednom segmente rebríka ako ukončovacie prvky schodov. Schodom dodajú estetický vzhľad a pri rozložení zlepšujú stabilitu rebríka. Vďaka dobrým vlastnostiam materiálu použitého na ich výrobu neškriabu povrch podlahy.

Dostupné pre segmentové schody s dreveným rebríkom. (okrem 4-segmentových a schodov LDK).

Madlo LXH

poręcz LXH Kovové madlo uľahčuje výstup po stupňoch rebríka a zvyšuje aj komfort a bezpečnosť používania schodov. Madlo LXH sa pripevňuje do horného segmentu rebríka. Montáž po ľavej strane vylučuje možnosť namontovania odľahčujúceho mechanizmu LXM.

Nadstavba rámu LXN

nastawka LXN

Keďže je vyrobená z borovicového dreva, ladí s rámom namontovaných podkrovných schodov a zároveň umožňuje estetické ukončenie otvoru v strope.

V prípade stropov s väčšou hrúbkou ako 31 cm, pre 4-segmentové schody a nožnicové schody LST a LSZ predstavuje nadstavba doplnkový prvok predlžujúci výšku rámu, umožňujúc tak montáž horného poklopu LXW.

Horný poklop LXW

luk górny LXW

Horný poklop zabraňuje prieniku a hromadeniu prachu z podkrovia na poklop a rebrík zatvorených podkrovných schodov. Upravuje izolačné parametre a tesnosť schodov, na ktorých je namontovaný. Horný poklop má hrúbku 3,6 cm a výška rámu je 12 cm. Horný poklop je možné vybaviť aj kľučkou LXZ (na objednávku).

Poznámka: dostupný je pre typy schodov LWS, LWK, LWZ, LWL, LTK, LWT, LWF, LMS, LMK, LML, LMF, LST, LSZ. Pri schodoch LWS a LWK 4-segmentových a pri LST a LSZ je potrebné použiť nadstavbu LXN pred namontovaním poklopu LXW.

Pri objednávaní horného poklopu je potrebné uviesť typ a rozmer schodov, na ktoré bude namontovaný. 

 

Kľučka LXZ

klamka LXZ Kľučka LXZ umožňuje zatvorenie poklopu LXW zo strany podkrovia, napr. pri údržbových prácach na pôjde, streche a pod.

Doplnkový stupeň LXT

dodatkowy stopień LXT

Doplnkový stupeň zjednodušuje výstup do podkrovia, zvyšujúc tak komfort a bezpečnosť používania. Stupeň LXT je montovaný medzi posledným stupňom a podlahou v podkroví. Odporúča sa najmä vtedy, keď je na schodoch namontovaný horný poklop, alebo keď sú schody osadené v hrubom strope.

Montážne uholníky LXK

kątowniki motażowe LXK

Montážne uholníky uľahčujú a upravujú montáž schodov. Namontované v rohoch rámu spevňujú jeho konštrukciu a zaručujú stabilnú dĺžku uhlopriečok.

Skrutkované závitové tyče zaisťujú rýchle a riadne osadenie schodov v strope.

Odľahčujúci mechanizmus LXM

mechanizm LXM

Odľahčujúci mechanizmus uľahčuje skladanie a rozkladanie rebríka a zvyšuje tak komfort pri manipulácii s podkrovnými schodmi.

Dostupný je iba pre 3-segmentové schody. Namontovanie madla LXH na ľavej strane rebríka vylučuje možnosť použitia mechanizmu LXM.

Izolačná sada LXD

Zestaw izolacyjny LXD

Izolačná sada slúži na rýchle a tesné prevedenie tepelnej izolácie medzery medzi rámom namontovaných schodov a otvorom v strope. Použitie sady zaručuje tzv. "teplú montáž", ktorá je dôležitá najmä pri energeticky úsporných stavbách.

Sada pozostáva z parotesného goliera, tepelnoizolačného materiálu (bloky z ovčej vlny) a z paropriepustného goliera.

Cenník

CenníkCenník v PDF