Okná do plochých striech typu F - FAKRO

Okná do plochých striech typu F

Okno do plochej strechy typu F je moderným pohľadom na výrobok. Vyznačuje sa veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami a moderným dizajnom. Konštrukcia rámu je ako u okien s kupolou. Hlavným rozdielom je zasklenie, ktoré je vyrobené s využitím moderných technológií lepenia skla, čo zaručuje vysokú živostnosť a estetický vzhľad.

Okná do plochej strechy typu F dosahujú vysokú triedu B reakcie na oheň v súlade s normou PN-EN 13501-1. Táto trieda svedčí o malom rozšírení ohňa cez tento výrobok a charakterizuje sa najvyššou triedou odolnosti proti nárazu SB1200 podľa EN 1873.

Zasklenie je vyrobené s využitím moderných technológií lepenia skla, čo zaručuje vysokú živostnosť a estetický vzhľad. Vonkajšie sklo s reflexným povrchom (odrážajúcim slnečné lúče) je tvrdené a vnútorné je odolné proti vlámaniu triedy P2A. V prípade rozbitia vnútorného skla zostávajú úlomky skla na fólii a nepredstavujú tak riziko poranenia. 

 

Okná do plochých striech typu F

 

Minimalistické a výborne navrhnuté okno do plochej strechy DEF získalo prestížne ocenenie Red Dot Design Award.

 

 

 

 

Okná D_F sú dostupné vo verzii ColourLine

Inovatívne okná do plochých striech D_F ColourLine umožňujú farebne zladiť okno

so štýlom strechy.       Okná do plochých striech typu F

Vďaka širokej ponuke farieb z palety RAL Classic je možné prispôsobiť farbu okna individuálnym požiadavkám zákazníka.

 

Zasklenie

Okno typu F má energeticky úsporné zasklenie DU6 a vnútorné laminované sklo spĺňajúce triedu odolnosti voči vlámaniu P2A. Koeficient prestupu tepla pre celé okno je U=0,88 W/m²K podľa EN 12567-2.
Na objednávku je dostupné aj okno s trojkomorovým pasívnym zasklením
DU8. Koeficient prestupu tepla pre celé okno typu F DU8 je U=0,76 W/m²K podľa EN 12567-2. Takýto dobrý parameter umožňuje použitie okna v nízkoenergetických budovách.

 

Doplnky

Konštrukcia okna umožňuje montáž vnútorných i vonkajších doplnkov. Vonkajšia markíza chráni pred nadmerným nahrievaním miestnosti a vnútorné doplnky pred ostrým slnečným svetlom a predstavujú dekoračný prvok.

 

Uhol montáže

Okno do rovnej strechy typu F je určené do striech s uhlom sklonu od 2 do 15 stupňov.

 

Dostupné rozmery

Okno typu F môže byť okrem štandardných rozmerov vyrobené aj v ľubovoľnom rozmere (v rozmedzí od 60x60 do 120x220cm). Umožňuje to výmenu existujúcich svetlíkov, ktoré majú často neštandardné rozmery a nespĺňajú súčasné tepelnoizolačné požiadavky.

 • DXF DU6


  neotvárateľné
  • LUX trieda okna 0,88 W/m²K koeficient Uw 0,5 W/m²K koeficient Ug 6H -18-4H -20-33.2T zasklenie argón zasklenie plnené plynom + vonkajšie tvrdené sklo + vnútorné laminované sklo (bezpečnostné) jedno tesnenie
 • DMF DU6


  s manuálnym otváraním
  • LUX trieda okna 0,88 W/m²K koeficient Uw 0,5 W/m²K koeficient Ug 6H -18-4H -20-33.2T zasklenie argón zasklenie plnené plynom + vonkajšie tvrdené sklo + vnútorné laminované sklo (bezpečnostné) tri tesnenie
 • DEF DU6


  elektrické otváranie v bezdrôtovom systéme Z-Wave
  • LUX trieda okna 0,70 W/m²K koeficient Uw 0,5 W/m²K koeficient Ug 6H -18-4H -20-33.2T zasklenie argón zasklenie plnené plynom + vonkajšie tvrdené sklo + vnútorné laminované sklo (bezpečnostné) tri tesnenie

Cenník s rozmermi

Cenník s rozmermiCenník v elektronickej podobe PDF           

 

Návody

Návody

Návod na montáž v elektronickej podobe:

Návody Videonávody na montáž
Návody

Návod na použitie v elektronickej podobe:

Návody Katalógy

Fotogaléria