Okno DXW

Okno do plochých striech DXW určené na chôdzu po ňom

Okno do plochých striech DXW určené na chôdzu po ňomModerné materiály a neustále sa meniace technológie v stavebníctve umožňujú stavať budovy s plochými strechami.


Pri tomto type architektúry sa často stáva, že v budove sú aj miestnosti, kde nie je možnosť použiť štandardné fasádne okná. Pre pocit pohodlia by sa však mal v každej miestnosti nachádzať zdroj prirodzeného svetla. Ideálnym riešením v týchto prípadoch je montáž špeciálne navrhnutých okien do plochej strechy.

 

 

 

 

Okno do plochých striech DXW určené na chôdzu po ňom

Okno do plochej strechy DXW vďaka špeciálnej konštrukcii so zvýšenou nosnosťou a protišmykovým povrchom umožňuje chodenie po jeho povrchu, čo znamená aj bezproblémový pohyb na terasách alebo strechách. Vďaka povrchu okna DXW, ktoré je v jednej rovine s povrchom strešnej krytiny, okná netvoria iba bezpečný priestor terasy, ktorý je možné využívať, ale zároveň nenarúšajú jeho  estetiku. Je teda vynikajúcim riešením pre terasy alebo zelené strechy a umožňuje dosiahnuť dokonalý plochý povrch strechy pri zachovaní vlastností strešného okna.

 

 

KONŠTRUKCIA

 

 • Rám okna do plochých striech je vyrobený z viackomorových PVC profilov čiastočne vyrobených z recyklovaných surovín. Vnútorný povrch rámu je biely. Materiál, z ktorého sú profily vyrobené, sa vyznačuje veľkou odolnosťou proti pôsobeniu kyslého prostredia a veľmi nízkou absorbciou vlhkosti, preto môže byť okno použité v každej miestnosti.
 • Vnútro profilov je vyplnené tepelnoizolačným materiálom, čo ešte zlepšuje parametre výrobku. Dodatočné profily pritláčajúce krycí materiál pod rámom uľahčujú prevedenie spojenia okna s plochou strechy. V oknách je použité bezpečné a teplé dvojkomorové zasklenie s koeficientom Ug= 0,5 m2/K.

 

FUNKČNOSŤ

 • Vďaka špeciálnej spevnenej konštrukcii a protišmykovému povrchu je okno prispôsobené na chodenie po jeho povrchu. Je to veľmi dôležité v prípade využívaných terás/striech, kde okno v jednej rovine s krytinou umožňuje nielen pohodlné a bezpečné chodenie po terase/streche/okne, ale taktiež nenarúša jej estetiku. V dôsledku toho sa výrazne zlepšuje úžitková funkcia terasy/strechy.
 • Optimalizovaná konštrukcia okna do plochých striech umožňuje montáž vnútorných doplnkov.
 • Úlohou okna je presvetlenie interiérov pod plochou strechou prirodzeným svetlom.

 

BEZPEČNOSŤ

So spevnenou konštrukciou, protišmykovým povrchom, bezpečnostným zasklením s vonkajším laminovaným sklom je okno typu DXW výrobkom natoľko bezpečným, že umožňuje voľne sa pohybovať po jeho povrchu.

 

ÚSPORNOSŤ

 • Okná do plochej strechy sú navrhnuté tak, aby v maximálnej možnej miere obmedzovali tepelné straty v miestnosti.
 • Vnútro profilov je vyplnené tepelnoizolačným materiálom, čo ešte zlepšuje tepelné parametre výrobku.
 • Okno typu DXW je dostupné s dvojkomorovým pasívnym zasklením s koeficientom Ug=0,5 m2/K.
 • DXW DW6


  neotvárateľné
  • LUX trieda okna 0,70 W/m²K koeficient Uw 0,5 W/m²K koeficient Ug 888.44(1xESG,2xTVG)-Tg16Ar-4HTTg18Ar-55.2T zasklenie argón zasklenie plnené plynom + vonkajšie tvrdené sklo

Inštrukcie

Inštrukcie

Návod na montáž:

Inštrukcie Video návody na montáž