Vonkajšie doplnky pre okná do plochých striech FAKRO

Vonkajšie doplnky Markízy AMZ/C Z-Wave, AMZ/F Solar

Kontrola svetla - AMZ/C Z-Wave, AMZ/F Solar

Doplnky umožňujú regulovať množstvo a intenzitu svetla prenikajúceho do miestnosti. Vďaka doplnkom môžeme získať tieň aj počas slnečného dňa. Ostré slnečné svetlo bude obmedzené a v miestnosti si môžeme užívať príjemné šero. Doplnky navyše chránia pred škodlivým pôsobením odrazov, najmä pri práci s počítačom alebo pri sledovaní televízie.

 

Ochrana pred nahrievaním interiéru - AMZ/F Solar, AMZ/C Z-Wave
Najlepšiu ochranu pred ťaživým teplom zabezpečuje vonkajšia markíza, ktorá účinne chráni podkrovie pred nadmerným nahrievaním počas horúcich letných dní. Predstavuje až 8-krát účinnejšiu ochranu ako vnútorná roleta.

Ochrana pred  UV žiarením - AMZ/C Z-Wave, AMZ/F Solar
Vnútorné a vonkajšie doplnky obmedzujú prenikanie UV žiarenia do miestnosti. Vo vysokej miere chránia predmety a materiály v miestnosti pred vyblednutím či zožltnutím.

Pohodlné ovládanie - AMZ/C Z-Wave, AMZ/F Solar
Elektrické doplnky vybavené modulom Z-Wave sú ovládané diaľkovým ovládačom alebo nástenným vypínačom.

Konštrukcia okien do plochých striech umožňuje montáž vnútorných aj vonkajších doplnkov. Vzhľadom na rozdiely v konštrukcii okien do plochých striech typu F a typu C sú dostupné dva druhy markíz. Do okien typu F je určená markíza AMZ/F Solar, do okien typu C markíza AMZ/C Z-Wave. Markíza absorbuje slnečné lúče pred sklom a teplo emituje smerom von, preto aj počas veľmi slnečných dní chráni miestnosť pred nahrievaním, a to až 8-krát účinnejšie ako vnútorná roleta.

Charakteristika

 • účinná ochrana pred horúčavou;
 • ochrana pred nadmerným slnečným žiarením pri zachovaní viditeľnosti,
 • zaisťuje rovnomerné rozloženie svetla, vizuálny komfort a chráni pred škodlivým pôsobením odrazov (najmä pri práci s počítačom),
 • ochrana ped škodlivým UV žiarením,
 • počas dažďa redukuje zvuk dopadajúcich kvapiek,
 • vysoká odolnosť proti vetru.

Ovládanie

 • AMZ/F Solar pre okná do plochých striech typu F
Pohodlné, automatické ovládanie markízy (inteligentný systém ovláda markízu v závislosti od úrovne slnečnosti). Úlohu senzora plní fotovoltický panel, ktorý reaguje na slnečné žiarenie. Pri veľkej slnečnosti sa markíza samočinne rozvíja. Pri oblačnom počasí sa automaticky navíja.

Markíza môže byť ovládaná v jednom z troch režimov:

 • automatický (samočinné rozvíjanie a navíjanie markízy podľa úrovne slnečnosti),
 • poloautomatický (samočinné rozvíjanie a navíjanie pomocou diaľkového ovládača),
 • ovládanie pomocou diaľkového ovládača (v balení).

Markíza nepotrebuje pripojenie k elektrickej sieti, nakoľko je napájaná zo solárnej batérie.
 

 • AMZ/C Z-Wave pre okná do plochých striech typu C

Inovačný systém profilov zabezpečuje montáž markízy pod kupolou okna. Je ovládaná pomocou vypínača alebo diaľkovým ovládačom v bezdrôtovom systéme Z-Wave. Markíza je napájaná prúdom z elektrickej siete. Pri montáži markíz AMZ/C Z-Wave v oknách DMC a DXC je potrebné dokúpiť zdroj napájania a ovládanie.

I. SKUPINA

I. SKUPINA

II. SKUPINA

II. SKUPINA

Návody