Okna do płaskich dachów

Okná do plochej strechy

Moderné materiály a neustále sa meniace technológie v stavebníctve umožňujú stavať budovy s plochými strechami. Pri tomto type architektúry sa často stáva, že v budove sú aj miestnosti, kde nie je možnosť použiť štandardné fasádne okná.

Ploché strechy - spôsoby presvetlenia

Okná do plochej strechyTYP F                                                                        

Okná do plochej strechyTYP C

Okná do plochej strechyEF_

Okná do plochej strechyEFR

Ideálnym riešením presvetlenia miestnosti, v ktorej nie je možnosť použiť štandardné strešné okná, je montáž špeciálne navrhnutých výrobkov do plochých striech.

 

 

Medzi ponúkanými riešeniami sú okná do plochej strechy FAKRO typu F a typu C, systémy plochých striech EF_ alebo sedlový systém plochých striech EFR.

 


Výrobky do plochých striech presvetľujú interiér prirodzeným svetlom, umožňujú prevetranie miestností a spájajú v sebe vysokú funkčnosť a výborné tepelnoizolačné parametre. Každá miestnosť pod plochou strechou môže byť príjemne hrejivá a plná prirodzeného svetla.

Charakteristika

 • Okno do plochej strechy FAKRO presvetľuje interiér prirodzeným svetlom, umožňuje vetranie miestností a spája v sebe vysokú funkčnosť a výborné tepelnoizolačné parametre.
 • Teraz už každá miestnosť pod plochou strechou môže byť príjemne hrejivá a plná prirodzeného svetla.
 • Pre pocit pohodlia by mal byť v každej miestnosti zdroj prirodzeného svetla.
 • Ideálnym riešením v takýchto prípadoch je montáž špeciálne navrhnutých okien do plochých striech.

 

Konštrukcia okna

Budowa okna do dachów płaskich

 • rám okna do plochej strechy je vyrobený z viackomorových PVC profilov čiastočne vyrobených z recyklovaných surovín.
 • vnútro profilov je vyplnené tepelnoizolačným materiálom, čo ešte zlepšuje parametre výrobku.
 • vnútorný povrch rámu je biely (RAL 9010). PVC profily sú vyrobené z regranulátu zo šetrného stabilizátora na báze vápna a zinku a nie olova.
 • materiál, z ktorého sú profily vyrobené, sa vyznačuje veľkou odolnosťou proti pôsobeniu kyslého prostredia a veľmi nízkou absorbciou vlhkosti, preto môže byť okno použité v každej miestnosti.
 • dodatočné profily pritláčajúce krycí materiál pod ohybom rámu uľahčujú prevedenie spojenia okna s plochou strechy.

 

 

Servomotor v oknách s elektrickým ovládaním je umiestnený v krídle, čo pozitívne vplýva na životnosť servomotora a ovládacích prvkov, čím sa zvyšuje jeho bezporuchovosť.

Siłownik w oknach do dachów płaskich

 

Vo verzii s elektrickým ovládaním (DEF, DEC) sú okná vybavené senzorom dažďa, ktorý automaticky spúšťa funkciu zatvárania otvoreného krídla už po prvých dažďových kvapkách.

Detektor deszczu w oknach do dachów płaskich

Hlavné prednosti okien do plochej strechy:

 

 • Vysoká energetická úspornosť

Okno typu C (so zasklením a kupolou) - Vďaka vhodnej konštrukcii okná do plochých striech zaručujú veľmi vysoké tepelnoizolačné parametre. Okno DEC-C U8 s pasívnym zasklením U8 vyniká koeficientom prestupu tepla pre celé okno U=0,55 W/m²K podľa normy EN1873 (pre rozmer 120x120cm). Ide o výnimočný parameter pre celé okno: rám spolu s krídlom a kupolou.

 

Okno typu F - Dostupné so zasklením DU8 s výborným koeficientom prestupu tepla U=0,76 W/m²K podľa EN 12567-2, čo  umožňuje jeho použitie v pasívnych a nízkoenergetických stavbách.

 

 • Dostupné v ľubovoľnom rozmere

Okno typu F môže byť vyrobené v ľubovoľnej veľkosti, nielen v štandardných rozmeroch. Normy v oblasti tepelnej izolácie budov sa výrazne sprísnili a staré svetlíky v plochých strechách už nespĺňajú súčasné požiadavky. Možnosť výroby okna typu F v presnom, často neštandardnom rozmere, umožňuje výmenu existujúcich svetlíkov a úpravu tepelnoizolačných parametrov celej budovy.

 

 • Zelené strechy

Okno môže byť osadené na doplnkovom podstavci výšky 15 cm, ktorý umožňuje zvýšenie okna a jeho montáž aj v zelenej streche.

 

 •  Veľa prirodzeného svetla

Presvetlenie interiéru pod plochou strechou prirodzeným svetlom. Okná do plochej strechy sú charakteristické až o 16% väčšou plochou presklenia v porovnaní s konkurenčnými riešeniami.