Akcesoria montażowe

Pomocná krokva XR_

Krokiew pomocnicza XR_Pomocná krokva XR_ umožňuje horizontálne spojenie dvoch okien  B2/1 v minimálnej vzdialenosti od seba 18 mm alebo 100 mm. Použitie pomocnej krokvy  zaisťuje viac prirodzeného svetla v miestnosti a vďaka nej sa skráti čas potrebný na montáž zostavy okien.

Pomocná krokva je vyrobená z rovnakého materiálu ako rámy okna, čo je estetický prvok spojenia okien bez tradičnej sadrokartónovej konštrukcie.

Krokva je dostupná v dvoch farebných prevedeniach, čo umožňuje prispôsobenie k farbe použitých okien:

  • borovicová (XRP),
  • biela (XRU).

Pomocné krokvy sú dostupné v dĺžke 200 cm, 270 cm, 350 cm. 


Výber dĺžky krokvy závisí od:

  • výšky okna, s ktorým má byť namontovaná,
  • konštrukcie plochy strechy (snaha získať optimálny tvar špalety a správnu cirkuláciu vzduchu po namontovaní okna s krokvou).

Pri využití užšej krokvy (18mm) sú okná zvonku spojené špeciálnym lemovaním EZV-A 18 DUO pre profilované krytiny alebo ESV 18 DUO pre ploché krytiny. Ide o špeciálne pripravené riešenie na použitie s pomocnou krokvou 18 mm. V hornej a dolnej časti má lemovanie DUO spoločnú časť spájajúcu dve okná do jedného celku.

Pri použití pomocnej krokvy s hrúbkou 100 mm sa ako lemovanie používa štandardné lemovanie pre zostavy, napr. KZV-1-P a KZV-3-P.

Zostavy okien s pomocnou krokvou (18 mm, 100 mm) umožňujú zateplenie rámu okna pomocou izolačnej sady XDP alebo zapleteného pásu z ovčej vlny XWW.