Perfektní soulad - markýzy pro fasádní okna

Markízy pre fasádne okná - Prečo ich používať?

Kto by nemal rád slnečné, horúce dni. Avšak slnko, tak milé na pláži, môže byť tiež nepríjemné. Počas horúcich dní prúdi do miestností slnečné žiarenie, ktoré môže spôsobiť značné zvýšenie teploty nielen v podkroví, ale aj v celej budove. Najlepšou ochranou proti horúčave sú vonkajšie doplnky (markíza, roleta). Obzvlášť dôležité je používanie vonkajších doplnkov v miestnostiach, ktoré sú silne vystavované slnečnému žiareniu z južnej a západnej strany.

 

Markíza (screenová roleta) namontovaná na fasádnych oknách má mnoho výhod, ktoré počas horúcich dní výrazne zvyšujú komfort bývania.

Efektívna ochrana pred horúčavou

Markízy sa montujú z vonkajšej strany okien, a preto účinne chránia interiéry domov proti prehriatiu. Zo skúšok vykonaných firmou FAKRO vyplýva, že sú až 8-krát účinnejšie ako bežne používané vnútorné rolety, ktoré obvykle zatieňujú ostré slnečné svetlo. Markízy absorbujú slnečné lúče už pred zasklením a vyžarujú teplo smerom von, čím chráni interiér proti nahrievania. To v praxi spôsobuje pokles teploty vo vnútri miestnosti až o 10 ° C.

 

Norma DIN 5034-1 uvádza, že: "Ak je to možné, miestnosti je nutné v letnom období chrániť proti nahrievaniu pomocou vonkajších clôn odrážajúcich teplo, umiestnených pred sklom."

 

Perfektný súlad farieb

Hliníkové profily markíz a markýzolet je možné na prianie zákazníkov nalakovať na ľubovoľnú farbu RAL Classic bez žiadnych dodatočných nákladov, čo umožňuje dokonale zladiť výrobky s dizajnom budovy.

Druhy markíz

Výber markíz

Predaj markíz pre fasádne okná

Zaujala Vás ponuka markíz pre fasádne okná a radi by ste získali podrobnejšie informácie alebo cenovú kalkuláciu?

Obráťte sa prostredníctvom mailu anavekbj@anavek.sk na firmu Anavek spol. s r.o.

Charakteristika

 

Markízy - 8-krát účinnejšia ochrana proti nahrievaniu ako vnútorné clony

 

Účinná ochrana pomocí vnějších doplňků

Vonkajšie doplnky chránia interiér pred teplom zo slnečných lúčov. Absorbujú slnečné žiarenie už pred zasklením a vyžarujú teplo smerom von, čím zabraňujú nahrievanie interiéru.

 

Nahřívání interiéru při použití vnitřních doplňků

Nahrievanie interiéru pri použití vnútorných doplnkov

 

Slnečné žiarenie prechádzajúce zasklením je pohlcované vnútornou clonou. Transformuje sa na dlhovlnné infračervené (tepelné) žiarenie, tzn. že vnútorný doplnok vyžaruje teplo do miestnosti a funguje ako vykurovacie teleso. To vedie k nežiadúcemu nahrievaniu miestností počas slnečných, horúcich dní, najmä z južnej strany.

 

Úspora energie

ÚSPORA ENERGIE

Markízy obmedzujú spotrebu energie v klimatizačných jednotkách, čím zmenšujú prevádzkové náklady a znižujú emisie CO2 do životného prostredia. Rovnako tak chránia pred stratami tepla pri nízkych teplotách a zlepšujú tepelný koeficient okna až o 16%. Markíza Solar nespotrebováva energiu z elektrickej siete, je napájaná akumulátorom, ktorý sa nabíja prostredníctvom solárneho panelu.

 

Přísun přirozeného světla

PRÍSUN PRIRODZENÉHO SVETLA

Okná chránené markízami umožňujú na rozdiel od vonkajších roliet prísun prirodzeného svetla. Markízy prepúšťajú dostatočné množstvo svetla, a preto nie je nutné využívať dodatočné osvetlenie.

 

Viditelnost a zajištění soukromí

VIDITEĽNOSŤ A ZABEZPEČENIE SÚKROMIA

Zatiahnuté markízy účinne zatieňujú interiér. Počas dňa chránia proti nežiadúcim pohľadom zvonka a zaisťujú vizuálny kontakt s vonkajším prostredím. V miestnosti je dostatok svetla a nie je nutné svietiť, ako napr. pri zatiahnutých vonkajších roletách. Môžete ľahko pozorovať okolie a zároveň mať vo dne zaručený pocit súkromia.

 

Zlepšení ergonomie

ZLEPŠENIE ERGONÓMIE

Zatiahnutá markíza zlepšuje ergonomické podmienky pracovného prostredia tým, že umožňuje rovnomerne rozložiť intenzitu svetla. Chráni oči pred škodlivými účinkami odrazov svetla a poskytuje očiam vizuálny komfort, predovšetkým pri práci na počítači alebo pri sledovaní televízie.

 

Ochrana proti UV záření

OCHRANA PROTI UV ŽIARENIU

Markíza obmedzuje prenikanie UV žiarenia do interiéru a pomáha tak chrániť predmety a materiály vnútri miestnosti pred škodlivým UV žiarením, ktoré spôsobuje ich starnutie a vyblednutiu.

 

Ochrana proti hmyzu

OCHRANA PROTI HMYZU

Elektrická markíza (VMZ Z-Wave / Solar / Electro) a markíza VMZ Zip zatiahnutá na fasádnom okne plní okrem ochrany proti horúčave tiež funkciu siete proti hmyzu. Umožňuje vetranie miestnosti a pri otvorenom okne zároveň chráni pred dotieravým hmyzom.

 

Snadná a rychlá montáž

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA MONTÁŽ

Vďaka použitiu montážnej sady VMX môže inštaláciu markízy vykonať jedna osoba. Šetrí to čas a znižuje náklady na montáž. Pri zakúpení sady VMX dokážete sami namontovať všetky rozmery ručne ovládaných markíz a v prípade elektrických, vo verzii Solar a VMZ Zip až do rozmeru cca 1,5x1,5 m.